National Football League 2014

nfl_wallpaper_by_hzrdxero-d3k0mj6

Bildiğiniz üzere NFL’de, Türkiye futbol klüplerindeki gibi 3-4 büyük yoktur. Fenerbahçe ile atıyorum Karabükspor maçı olduğunda kimse demez ki “acaba kim kazanacak?”

NFL böyle değil işte. Her maç bir derbi havasında. Kimin kazanacağı hiçbir zaman belli olmuyor. Tabii ki de oyuncuların haftalar boyu performansını gözlemleyip de isabetli tercihler yapmak oldukça muhtemeldir, lakin Türkiye’de olduğu gibi milyonlarca doları basıp yurtdışından efsane oyuncular getirip bir takımın bütün ligi dağıtma olayı, şükürler olsun ki yerini Draft sisteminen bırakmıştır.

Geçen sezon 2 galibiyet 14 mağlubiyetlik rezalet skoru ortaya koyan Houston Texans, bu sene biraz daha toparlamış olarak karşımızda. En iyi üniversite oyuncularını takımlarına transfer etmiş olsalar bile takımda asıl işi yapan, tartışmasız J.J WATT.

F2D9jrnd_400x400

En kötüden başladım, şimdi geçen senenin en iyisinden bahsedeceğim: Seattle Seahawks.

Geçen sene Seattle Seahawks ve Denver Broncos 13 galibiyet 3 mağlubiyetlik skor yaparak ligde birinci sırayı almışlardı, hatta sonrasında ateşli bir SuperBowl maçı yapmışlardı ve Seahawks 43-8 skorla Denver Broncos’u evine yollamıştı. Bir önceki sezon unutulmaz performans sergileyen ve kalitesini oldukça yükselten takım, bu sene de geçen sene kadar olmasa başarılı gidiyor. Ancak derseniz ki SuperBowl’u kim oynar, Seahawks cevabını alabileceğinizi zannetmem.

SuperBowl’u kimle kim oynar?

Çok güzel bir soru. 13. haftaya geldik, artık takımlar yavaş yavaş bu sezonki kalitelerini ortaya koydular. Galibiyet ve mağlubiyet değerlerine baktığımız vakit bu sorunun cevabını tahmin etmek çok da zor olmuyor. Benim tahminlerim:

New  England Patriots-Green Bay Packers

James Jones, James Sanders

Green Bay Packers-Arizona Cardinals

5096f47dbb5b7.preview-620

Arizona Cardinals-New England Patriots

hi-res-84103984_crop_north

Belki Denver Broncos da araya kaynaşabilir tabii, kaynaşırsa çok da zorlu bir mücadele olur.

Denver Broncos her zaman olduğu gibi bu sene de efsane performans gösteriyorlar. Özellikle Peyton Manning, kariyerinde 509 Touchdown pası atan ilk QB oldu ve adını rekor  kitaplarına ve kesinlikle Hall Of Fame’e yazdırdı. Ancak buna rağmen Broncos’u tam oturmuş olarak görmüyorum. Tabii ki hangi takımla oynarsa oynasınlar çok zorlu bir rakip olacaklardır, ancak Packers veya Patriots’taki oyun kalitesini Broncos’ta göremiyorum.

130731160837-peyton-manning-story-body

Gelelim 2014 sezonunun en kötü, rezalet takımına: Oakland Raiders

Keşke bu sezon hiç sahaya çıkmasaydınız be kardeşim!

Oakland Raiders 13. haftanın sonunda 1 galibiyet ve 11 mağlubiyetle taraftarlarını üzüyor, rakiplerini sevince boğuyor. Cidden beyler, yerinize Permian Panthers lise takımını sahaya çıkarsanız en azından sezonu 8-8 kapardınız. Neyse, canınız sağ olsun.

90177047

Sonuç ne olursa olsun, Raiders NFL için marka olmuş bir takımdır. Hem böyle ateşli taraftar grubuna sahip bir takımı karşınıza almak istemezsiniz. Raiders bu yazıyı okumadığı için çok şanslıyım.

oakland-raiders-fan-bbe99ed66f4d904b

fans-of-the-oakland-raiders

Taraftar gibi taraftar maşallah.

Kapanışı favorimle yapacağım: GREEN BAY PACKERS!

Green_Bay_Packers_huddle_3

Brett Favre zamanında döktüren, coşan Packers, Brett ayrıldığında düşüşe geçmişti. Brett’in yerini dolduran Quarterback Aaron Rodgers, Packers taraftarı Cheeseheads tarafından hor görülmüştü. Hor görenler utansın ki Aaron Rodgers bir dahidir. Aaron Rodgers bu işin kitabını yazmıştır. Aaron Rodgers, futbolun kendisidir. Çok yaşa A-Rod.

R-E-L-A-X

0113_oag_Aaron-Rodgers

Bu sene Packers ofansında çok büyük işler başaran iki isim var: Runningback Eddie Lacy ve Wide Receiver Randall Cobb.

Bu iki muazzam sporcu bu sezon insanüstü bir performans sergiliyorlar.

Uçan adam Eddie Lacy!

PI-gallery-nfl-eddie-lacy-packers.vnocropresize.940.529.medium.93

Randall Cobb. Söyleyecek bir söz yok. Bu sezonu ona ve Aaron Rodgers’a borçluyuz.

68364341

Tek kişilik dev kadro! Tek başına bir ordu! Packers defansının kalbi, ve bicepleri: Linebacker Clay Matthews.

-Yiğitkan Balcı (Konuk Yazar)

Packers Bills

Leave a Reply