Doğan Canku Sevenleriyle Buluştu!

Sesiyle, şarkılarıyla ve pozitif enerjisiyle tanınan; ebeveynlerimizin üniversiteye gittiği dönemlerde en güçlü müzisyenlerden biri olan ve hala da olmaya devam eden Doğan Canku ile tanıştım bugün!

IMG_4784

İnanılmaz derecede sıcak kanlı olmasının yanında aynı zamanda çok da espritüeldi. Yaşının yetmişe doğru yol alıyor olması onu azıcık da olsa etkilememiş, hatta ona güç katmış diyebilirim. Belki de bunu zamanın getirdiği olgunlukla nefsine yenik düşmemeyi öğrenerek başarmıştı, bilemiyorum. Ama emin olduğum bir şey varsa o da Friedrich Wilhelm Nietzsche’nin “Beni öldürmeyen güçlendirir.” sözünün bu gece sahnede somut halini görmüş olduğumdur.

Bizler yaşlılığı kırışıklık, donuk bakışlar ve eklem ağrıları olarak algılıyoruz, fakat o kadar yanlış ki… Bunu kendisiyle birkaç dakikalığına da olsa konuşma şansını yakalayabildiğim için anladım. Dengeli besleniyor, yoga yapıyor, sağlığına dikkat ettiği gibi ağrılarını da duymamazlıktan geliyor. Açıkçası biz gençlerden daha aktif, daha dikkatli, hatta sağlık açısından daha bilinçli. Yaşlı değil kesinlikle, kabul etmiyorum.

İçindeki pozitif enerji etrafında adeta dans ediyor, mutluluk ve umut saçıyordu bu akşam. Çok farklı biri bana kalırsa Doğan Canku. İsterseniz onu pagan kültürünün yaygın olduğu zamanlardan gelmiş bir şaman olarak hayal edin, ya da eski bir Yunan filozofu şeklinde, nasıl isterseniz. Her biri aynı kapıya çıkıyor çünkü; ne kadar bilge biri olduğunu fark ediyor insan.

IMG_4785

Neyse lafı daha fazla uzatmayayım. Bu güzel sesi sizlerle de paylaşabilmek için Doğan Canku’nun performansının bir parçasını videoya kaydettim. Görüntü kalitesi çok iyi değil fakat ben yine de beğeneceğinizi umuyorum. Hadi o zaman, iyi seyirler 🙂

IMG_4776   

-Pelinsu Arslan (Konuk Yazar)

 

One thought

  1. cocuklugundan beri tanidigim Pelinsunun yazisini zevkle okudum. Melegimin yorumlari beni cok etkiledi.Boyle genclerin olmasi beni hayata dair cesaretlendiriyor.Sevgiler

Leave a Reply