TV8

Türk televizyonuna hiç katlanamayan ben, Acun Ilıcalı sağolsun, ister yeni ister yurtdışından alınma yarışmalarıyla televizyonu 1409644516-unnamed-5daha bir eğlenceli yaptı. TV8’i harika bir kanala dönüştürdü ama ben hala daha iyisini yapabileceğini düşünüyorum. Yetenek Sizsiniz olsun O Ses Türkiye olsun (uzun süre ön yargıyla izlemediğim, izleyince gülmeden duramadığım program olarak kayıtlara geçsin) Survivor olsun, hepsi çok kaliteli yarışmalar. Bir kaçını size tanıtmak isterim.

3 ADAM
Sizi bilmem ama ben bir “Tonight Show starring Jimmy Fallon” ararım Türk televizyonunda. Evet talk show mu talk show. Aynı konsept olmasa da eğlenceli buluyorum 3 Adam’ı. BKM’yi de severdim ve kendini geliştirmiş üç kişiyi görmek güzel oluyor. Bu üç isim kimler mi?
Eser Yenenler
İbrahim Büyükak
Oğuzhan Koç3-adam

3 sunucu ve 1 konuk olarak uyguladığı formattan aldığı 3+1 adıyla Star Tv’ de yayına başlamış, Acun Medya’nın satın alması ile 5 Ekim 2013 tarihi ile program ile birlikte adı 3 Adam olarak devam etti. Program 2014 Eylül itibari ile TV8 kanalında yayın hayatına devam ediyor. Ayrıca program 1 kez de Survivor özel bölüm yapmıştır. Eminim hepiniz çok güldünüz Survivor videolarına. Ev tadında 3 Adam adlı talk show programı yayınında skeçlerde yapılıyor. Şu anda program çarşamba geceleri canlı olarak sunulmakta. Beyaz Show’dan farkı olan az konuk alması beni en çok çeken şey diyebilirim. Bakalım nasıl devam edecek…

YETENEK SİZSİNIZ TÜRKİYEyetenek-sizsiniz-turkiye
Yetenek Sizsiniz Türkiye, 10 Ekim 2009’da Show TV’de yayınlanmaya başlayan Acun Medya tarafından yapılan yetenek yarışması. 2012’de Acun Medya olarak Show TV ile yollarını ayırma kararı alan Acun Ilıcalı, diğer iki yapımıyla birlikte Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin de Star TV’ye geçtiğini duyurdu. 13 Eylül 2014 tarihinden itibaren Acun Ilıcalı’nın kendisine ait olan kanalı TV8’e geçti. Yarışmacılar yeteneklerini sergileyerek büyük para ödülü olan 250.000 TL’yi kazanmaya çalışıyorlar. Yeteneklerde hiç bir sınırlama yok. Herhangi bir yeteneği olduğunu düşünen kişi ya da kişiler yarışmaya katılabilir. Yarışma toplam 4 turdan oluşuyor.

Geliştiren: Acun Ilıcalı ve Tanem Sivar
Sunucu: Alp Kırşan
Jüriler: Acun Ilıcalı (2009-)
Eser Yenenler (2013-)
Özgü Namal (2014-)
Murat Boz (2014-)
SURVIVOR TÜRKİYEmaxresdefault
Survivor Türkiye, genel olarak Survivor… Reality yarışma programının dünyada yapılışının 9. senesinde 2005 yılında Türkiye’de ilk olarak Kanal D ve Pelin Akad yapımı olarak sunulan yapım. Survivor, ıssız bir adada hayatta kalma mücadelesi veren yarışmacıların, adada sürdürdüğü zor yaşamı ve birincilik mücadelesini gösteriyor. Şu anda Gönüllüler ve Ünlüler olarak iki gruba ayrılıyor yarışma. İki takım ayrı adalarda kalıyor, bir de ortak ada var. Yarışmadaki zorlu oyunlar ödül oyunu ve dokunulmazlık oyunu olarak ikiye ayrılıyor.

Sunucu: Acun Ilıcalı (2005-günümüz)
Alp Kırşan (2013-günümüz)

O SES TÜRKİYEo-ses-türkiye-izle
O Ses Türkiye, birçok ülkede The Voice adı ile yayınlanan ve 10 Ekim 2011’de Türkiye’de Show TV’de yayınlanmaya başlanan, 2012–2013 sezonu için Star TV ile anlaşan ve 2013–2014 sezonunda Acun Ilıcalı’nın satın aldığı TV8 kanalında yayın hayatına devam eden yapımcılığını Acun Medya’nın, sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı, ses yarışması programıdır.
O Ses Türkiye programında dört jüri ve bir sunucu yer almaktadır. Yarışma toplamda beş turdan oluşmakta. İlk başta yıllarca izlemediğim ama bu sene jürilerden mi, yarışmaya bir şans verdiğimden mi bilmem, çok eğlenmeye başladım. İzleyebildiğim her an izlediğim O Ses Türkiye, bence jürileriyle öne çıkıyor. Mahzar ve Özkan ikilisi harika zaten. Hadise’nin hareketleri ve kendi özellikleri güldürüyor. Gökhan da Gökhan! En sevdiğim. Tarzı, hareketleri, konuşmalarıyla favorim oldu.

Sunucu: Acun Ilıcalı
Jüriler: Hadise Açıkgöz (2011–)
Gökhan Özoğuz (2013–)
Ebru Gündeş (2013–)
MFÖ (Mazhar Alanson & Özkan Uğur) (2014–)
VER FIRINAver_firina_3_3705827654412d2238a76
İngiltere’de izlenme rekorları kıran Ver Fırına programı Burcu Esmersoy‘un sunumu ile TV 8 ekranlarında yayınlanmaya başlandı. Ekranların en “tatlı” yarışması haline gelen Ver Fırına’da birbirinden güzel ve lezzetli pastaların yapımını izleyeceksiniz. Aynı zamanda TV8’in sitesinden tarifleri de öğrenebilirsiniz. Göz alıcı bir mutfak, usta jüri üyeleri ve sunucusu ile…Burcu Esmersoy’un sunumuyla “VER FIRINA” 20 Ekim Pazartesi’den beri TV8 ekranlarında.
Bugüne kadarki amatör yemek yarışmalarını unutturacak Ver Fırına TV8 ekranlarında izleyici ile buluşacak. Ver Fırına’ da birbirinden güzel ve lezzetli pastaların ve hamur işlerinin yapımını izlerken, yarışmacıların tatlı rekabeti ve jürinin yorumları ile eğleneceksiniz. Ünlü şefler Arda Türkmen ve Emel Başdoğan’ın karşısında en lezzetli pasta veya hamur işini yapmak için yarışacak olan yarışmacılar, Ver Fırına’ da tüm hünerlerini gösterecek ve haftanın en iyisi olmaya çalışacak.

OYNAT BAKALIMoynat_18188763153ff3dbd7788a
Furkan Dede’nin sunumuyla değişik, eğlenceli, komik ve ilginç videoların olduğu Oynat Bakalım da TV8 ekranlarında… Sosyal medyada tıklanma rekorları kıran videolar bu programda bir araya geldi. Gece saatlerinde yayınlanıyor diye hatırlıyorum. Dünyanın her yerinden sosyal medyaya eklenen ve geniş kitlelere uzanan videolar televizyon izleyicisiyle buluşuyor. Furkan Dede’nin eğlenceli denebilecek sunumuyla her gün TV 8 ekranlarında Oynat Bakalım’ın diğer benzer programlardan farkı çok olmasa da eğlendirdiği bir gerçek.
TV8’de görmek istediğim yarışma dersek “Cupcake Savaşları” diyebilirim. En sevdiğim yabancı yarışmalardan biri. Ver Fırına’da  aynı hoşnutluğu yaşayamadım. Tamamen aynı konsept alınmalı bence. “Family Feud” yarışması da en sevdiğim yabancı yarışmalardandır. Ailecek izlediğimiz yarışma Türkiye’ye istediğimiz gibi gelememişti. Henüz bakmaya fırsat bulamadığım “100 Kişiye Sorduk” bakalım isteğimizi karşılayabilecek mi…

-Aleyna

FamilyFeud2007Logo                    maxresdefault-2

Leave a Reply