İstanbul’da Aktivite Alternatifleri

Buradan tatilin son günlerini İstanbul’da geçirenlere sesleniyorum!! Bu son günlerinizi eğlenceli ve alışveriş merkezi dolaşmaktan farklı bir şekilde geçirmek ister misiniz?? İşte size farklı alternatifler…

Seçenek 1

Çikolata Müzesi (Esenyurt)

Kabul etmek lazım ki insanların %60’ının çikolata sevdiği %30’unun ise çikolataya aşık olduğu bir gerçek. Aynen çikolatanın mutluluk verdiği gibi (yedikten sonraki kalori hesabı bölümü değil) Madem çikolatayı bu kadar seviyoruz o zaman bu müzeyi de gezmek lazım. Çünkü burdaki her şey ÇİKOLATADAN. Tabii yiyemiyoruz ama en azından insanın gözü doyuyor. Avrupada bir ilk olan çikolatadan heykellerin, İstanbulun tarihi mekanlarının olduğu bu müze enfess. Giriştede ziyaretçiler için hazırlanmış bir çikolata şelalesi var. Sadece çikolata ile de sınırlı değil devamında bir de pasta müzesi var.

Seçenek 2

Son dönemde en moda olan etkinliklerden biride farklı konseptli tasarlanmış eğlence odaları ve evleri. İlk olarak Japonya’da başlayan bu odalarda kişiler bazen matematik problemlerini çözmeli, bazen piramitlerde ki bobi tuzaklarından kurtulmalı; seçmek size kalmış. İstanbulda da oldukça fazlalaştılar sayıları her geçen gün artıyor. Genel olarak grup halinde 3-5 kişilik olan bu oyunların bazılarında sayı artabiliyor. (Biz 2 kişi gitmiştik ne kadar sorun olmadıysa da daha kalabalık gitmekte fayda var)

Escape Planet (Taksim) (Bakırköy *Yakında*)

İki farklı oda seçeneğiniz var. Sherlock ve Einstein odaları. Ben şahsen Sherlock odasına gittim çook eğlendim. Bir Sherlock Holmes fanı olarak çok güzel vakit geçirdim (Kendimi filmde ya da kitapta gibi hissettim hatta çok önemli bişi çıkacağını umduğum pipodan bi şey çıkmayınca o moda girmiş olarak ben kullandım 😀 ). Ama doğruyu söylemek gerek ekstra zaman vermelerine rağmen çıkmayı başaramadık. Eğer ipuçlarını çözmeyi seviyorsanız mutlaka gitmelisiniz. Diğer oda Einstein odası, matematikle arası iyi olan bir arkadaşınızı yanınıza almadan SAKIN!! Ben korkumdan gitmedim çünkü kafayı yemeden çıkamayacağımı biliyorum. Ama cesaretiniz varsa seviyorsanız oldukça güzel bi alternatif.

Not: Odalar Türkiyede tasarlanmıştır. Yani bütün olaylar ve kelime oyunları türkçe bazlı.

Senin Maceran (Galata)

Ajanlık zamanııı!! Bu yazıyı yazmak için araştırırken bende gitmeye karar verdim. En kısa zamanda ayarlayıp gidicem. (Çocukluk hayallerim gerçek oluyor) Şuan 2 yakında 3 bölümden oluşacak bu macerada ajanlık yapmanız gerekiyor. Polis hırsız ne ararsanız var. Hem sadece tek bir odada tıkılıp kalmıyorsunuz. Farklı konseptiyle arabada bile ipuçları arıyorsunuz.

MazeUp (Taksim)

2 farklı oda var ama bence asıl fark yaratan Osmanlı odası. Evet Muhteşem Yüzyıl fanları doğru duydunuz bu oda sizin içinn. Kaşıkçı Elmasını bulmak göreviniz. Yeniçerilere dikkat!! Elmasın gerçek hikayesinden esinlenilerek yaratılmış. İkinci oyun Reborn ama siteden dolayı onunla ilgili ayrıntı belirtemiyorum.

Existe (Caddebostan)

Korku temalı bu oyun sizi korkutmak için ve arkadaşlarımdan öğrendiğime göre gerçekten bunu başarıyormuş. Korku filmi fanları şimdi de size sesleniyorum. Ve tabii ki bir klasik olarak sevimli küçük minnoş bir oyuncak bebek olayları başlatıyor.

Escape34 (Kadıköy)

Rönesans sizi çağırıyorrr. Da Vinci’den ilham alınarak tasarlanmış olan bu oda yine bir kaçış odası. Yaratıcılığınızı ve zekanızı konuşturmanın zamanı geldi.

DSC08852

MazeUp7265_525-277

Leave a Reply