DOĞAL SAÇ BAKIMI

Saçlarımızın daha sağlıklı olması için birçok krem kullanırız. Ben bütün bu içlerinde kimyasal maddeler bulunan kremler yerine herkesin rahatlıkla bütün aktarlarda ve eczanelerde bulabileceği tamamen doğal yağların kullanılmasından yanayım. Ayrıca bu yağları kullanarak çok daha erken ve etkili bir sonuç alırız.
Hindistan Cevizi Yağı Hindistan-Cevizi-Yağı-
Hindistan cevizi yağı saçlarımız için en doğal besleyicilerden biridir. Kuru ve kepekli saçlara sahip olanların kullanmasını özellikle tavsiye ederim. Uygulaması da gayet kolay. Duşa girmeden 1-2 saat kadar önce saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Benim tavsiyem en az 2 saat bekletmek böylece daha etkili bir sonuç alınır. Saçlarınızı besler, kepeklerden arındırır. Daha sağlıklı ve parlak gözükmesini sağlar.

Tatlı Badem Yağıtatli-badem-yagi
Badem yağı saçlarımızın E vitamini gereksinimini karşılayan önemli bir yağdır. Badem yağı saç köklerine ve saç uçlarına uygulanır. Uygulandıktan sonra bütün yağlarda olduğu gibi saçımızda bir kaç saat bekletmemiz gerekir. Badem yağı saç güçlendirici, kırık oluşumu engelleyici, besleyici, nemlendirici ve koruyucu bir yağdır. Sadece saç için değil daha uzun kirpiklere sahip olabilmek için kirpiklerdede kullanılır.
Yılan Yağıbottle
Yılan yağı özellikle güçsüz, ince telli ve çok sık dökülen saçlarda kullanılır. Yılan yağının en büyük özelliği saçların dökülmesini engellemesi ve saçın uzamasına yardımcı olmasıdır. Saçlarınızın çok daha yoğun ve bakımlı gözükmesini sağlar. Saç köklerine masaj yapılarak uygulanır ve bir kaç saat bekletildikten sonra durulanır.

Benim size tavsiyem haftada bir veya iki kez bu üç yağı karıştırarak saçlarınıza uygulamanız. Yazımda bahsettiğim hiç bir yağın bir yan etkisi yoktur. Bol şampuan ile iyice durulamayı unutmayın!!!

-Merve DEMİR (Konuk Yazar)

Leave a Reply