87.AKADEMİ ÖDÜLLERİ – EN İYİ GİYİNENLER

Kendi açımdan konuşmak gerekirse, uzun bir süreden sonra ilk defa böyle canlı ve ihtişamlı bir kırmızı halıya tanıklık ettim. Ünlülerdeki heyecandan mı başlasam yoksa kıyafetlerdeki mükemmelliyet yarıştırma mı? Zaman zaman favori üç kıyafet bulmakta zorlanırken, bu sefer acaba hangisini elesem de 4-5 tane favorim olsa sorununa dönüştü. Hangi birinden başlayabileceğimi bilemiyorum bile. Emma Stone diyelim. Emma Stone zaten kırmızı halıdaki şıklığıyla bütün moda severlerin takibinde. Ne giyse bu kadar mı yakışır! Her seferinde farklı bir şey, ne güvenli ne çok riskli ama hep “klas”. İkinci sırada Rosamun Pike geliyor benim için.

Rosamund Pike
Rosamund Pike

Kırmızı halıya uygun Givenchy Haute Couture kırmızı bir elbise. “Gone Girl” yıldızı Pike eminim ki birçok kişinin en iyi giyinenler listesinde yerini garantiledi. Üçüncü sırayı Chrissy Teigen’a vermek zorundayım.

Chrissy Teigen
Chrissy Teigen

Nefes kesici, beyaza çok yakın mavi tonlu, derin dekolteli; Zuhair Murad elbisesi gerçekten inanılmazdı. Makyajı ve saçı bence özellikle kıyafeti kusursuzca tamamlamıştı. Dördüncü ve son favorim olarak Reese Witherspoon, klasik krem elbiseye, Tom Ford dokunuşu siyah bantlarla anlatılmaz bir hava katmıştı. Sade makyajı ve saçı da özellikle Reese’e sade ama kesinlikle çok şık bir görünüm veriyor. Klasik olmasına bakmayın, gecenin en “glam” kıyafetlerinden.
Sadece gecenin unutulmaz kadınlarından bahsetmeyeceğiz tabii ki de. Erkeklerden de iki favorimi sunmak istiyorum size. İkisi de gerçekten çok sevdiğim aktörler. Evet, belki de ayrımcalık gibi gözükecek ama size söz veriyorum ki sadece kıyafetlerine bakarak yorumladım, her şey objektif. Birincimiz Ansel Elgort, Prada nefes kesen lacivert takım elbisesiyle.

Ansel Elgort
Ansel Elgort

Hem duruşu hem de klasik Prada kesimiyle tamamıyla mükemmeldi. Özellikle lacivert takımlara karşı bir zaafı olan insan olduğum için bu görüntüye karşı koyamadım ve listenin bir numarasına yerleştirdim. İkinci sıra ise Channing Tatum’da!

Channing Tatum
Channing Tatum

Dolce&Gabbana’nın simsiyah keskin takım elbisesi, Tatum gibi çok beğendiğim bir aktöre o kadar yakışmış ki. Eminim siz de çok beğeneceksiniz.
Bu kırmızı halı, tamamıyla bir “eye candy” göz festivaliydi. Nice şık kırmızı halılara!

-Defne Anlaş (Konuk Yazar)

Leave a Reply