Sevgi Dolu Bir Film: Love, Rosie

Haydi kızlar, ekran başına! “Love, Rosie” adlı romantik film çok kısa bir süre içerisinde ülkemizde beyaz perdeyle buluşacak! Bu filmi izlemesi için özellikle sevgi delisi, tutku meraklısı, gerçek aşk sevdalısı kızlarımıza sesleniyorum çünkü erkeklerin sadece filmin başlığına bakarak bile “Abi ne işimiz var bizim aşkla meşkle? Hasta etmeyin adamı, koyun bir American Sniper da izleyelim.” diyişlerini duyabiliyorum. Amaan şaka yapıyorum tabii ki, bakmayın siz benim böyle dediğime… Eğer romantik filmlerin vazgeçilmez bir mutluluk kaynağı olduğunu düşünüyorsanız, siz de bizdensiniz demektir! E haydi o zaman, ne bekliyorsunuz? Siz de bize katılın!

large

Filmde gerçekleşen olayları anlatarak sizleri “spoiler” yağmuruna tutmak istemiyorum. Bu yüzden de daha çok filmin konusu üzerinden düşüncelerimi aktarmaya çalışacağım. Yani bir bakımdan da, kendi penceremden bakarak sizleri filme hazırlayacağımı söyleyebiliriz. Fakat önce şunu belirtmek istiyorum; filme tek kelimeyle bayıldım. Zaten bir filmi öğrenmek değil de eğlenmek amacıyla izliyorsam (hoş, bence her filmden bir şeyler öğrenebiliriz) genelde ya bilim kurgu ya da romantik komedi izlerim. Bu iki tür listemin her zaman başındalardır. “Love, Rosie” de benim için romantik komedi sınıfında en üstlere yerleşmeyi başarmış bir film. O yüzden bu yazıyı, filmi çok sevmiş bir genç kızın gözünden okuduğunuzu unutmamanızı öneriyorum.

“Love, Rosie” aslında Cecelia Ahern’in yazdığı kırk yıl kadar öncesini mektuplarla, e-postalarla ve küçük notlarla anlatan bir kitaptır ve sonradan film haline getirilmiştir. Zaten filmin ismi de buradan gelmektedir. Filmden kısaca bahsedecek olursak, Rosie ve Alex adlı iki ana karakter bulunmaktadır ve beş yaşından beri arkadaşlardır. Hepimizin küçüklüğünden beri konuştuğu, yakın olduğu birisi vardır elbet. Fakat onların ilişkisini, bizim “bebeklik arkadaşı” adıyla nitelendirdiğimiz ilişkilerimizden ayıran bir özellik vardır. O da seneler geçse de her zaman “en yakın arkadaş” olarak kalmaları, hatta “arkadaştan da öte” olup birbirlerine bunu bir türlü itiraf edememeleridir. İkisi de başka evlilikler yaparlar ve ikisi için de sonuç hep aynı olur; acı ve hüsran. Daha fazlasını anlatırsam filmi izleyecek olanlar için hikayenin büyüsünü bozmaktan korkuyorum. Bu yüzden filmi anlatmayı burada bitiriyorum.

tumblr_nk1labRy1O1s12bwoo1_500      large

Biraz da film hakkında genel bilgi vereyim. Love, Rosie (2014) IMDB üzerinde 7,2 puanına sahiptir. Yönetmeni Christian Ditter’dır ve senaryo Cecelia Ahern ile Juliette Towhidi tarafından oluşturulmuştur. Başrolde Lilly Collins (Rosie Dunne) ve Sam Claflin (Alex Stewart) bulunmaktadır. IMDB’de “6 Mart 2015’de vizyona girecek.” yazmaktadır fakat Türkiye’ye daha gelmemiştir ve hala “Pek Yakında” kategorisinde yer almaktadır. Eğer siz de benim gibi biran önce izlemek istiyorsanız internetten sipariş edebilirsiniz ya da Apple ürünleriniz varsa iTunes üzerinden satın alabilirsiniz. İstediğinizi yapmakta özgürsünüz!

large

Her ne kadar romantik komedi etiketini almış olsa da izlediğiniz süre boyunca “Ay, acaba ne olacak?”, “Şimdi ağlayacağım işte!” gibi tepkiler vermenize neden olduğu için bence daha çok dram yönü ağır basıyor ve sonlara doğru gözyaşlarınızı tutamaz hale geliyorsunuz. Fakat o gözyaşları üzüntüden değil de daha çok sevinçten dökülüyorlar. Kısacası, eğer sizi ağlatacak ve aynı zamanda da güldürecek bir film arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir! Neyse, lafı daha fazla uzatmayayım. Umarım filmi izlemeyi ihmal etmezsiniz ve siz de en az benim kadar seversiniz!

Bir dahaki yazımda görüşmek üzere! 🙂

-Pelinsu Arslan (Konuk Yazar)

Leave a Reply