Haziran’a 5 Yenilikle Başlayın!

Resmi olarak yaz aylarına giriş yaptığımıza göre, herhalde herkesin kafasındaki o sonu olmayan yaz “bucket list”leri hazırdır. Ama kimi kandırıyoruz? Ağustos ayının ortalarına doğru hepimiz kendimizi saat 3’te televizyon karşısında ve klimadan gelen soğuk hava dalgasını en iyi şekilde alan koltuğa yayılmış; hala değişmemiş pijamalarla elimizde her bir köşesine kadar yalanmış Magnum çubuğu uzanırken buluyoruz. En azından benim için tatilin İstanbul’da geçen kısmı böyle oluyor. Arkadaşlar, gezmek derken; öğleden sonra annemin bağırışlarıyla zar zor uyanıyorum. Ben de düşünüyorum ki belki yeniliklerle başlayan bir yaz mevsimi, yeniliklerle biter. Sizinle şimdi denemeyi ve katılmayı düşündüğüm ya da en azından ilgimi çekmeyi başarabilen 5 mekan/event.

1)Lomography Türkiye // WORKSHOP // GENİŞ AÇILI FOTOĞRAF MAKİNELERİ

“Sprocket Rocket’tan Fisheye No. 2’ye kadar, Lomography’nin farklı geniş açılı fotoğraf makineleri hakkında bilgi alma ve onlarla çekim yapma fırsatı bulacağın bu workshopı kaçırma! Workshoplarımıza katılmak için fotoğraf makinesi ya da film sahibi olman gerekmiyor, biz sana workshop sırasında kullanacağın bir fotoğraf makinesi, bir film ve bir sonraki alışverişin için %10 indirim kuponu vereceğiz.” Lomography Türkiye

Öğrenciler için katılım 20 TL, daha fazla bilgiyi, http://www.lomography.com.tr/magazine/ sitesinde bulabilirsiniz.

800x536x2525743084_106

2)USLA // Kurabiye Yapımı

“Kurabiye deyip geçmeyin, ne zaman nerede hayat kurtaracağı belli olmaz. En güzel atıştırmalıkların başında gelen kurabiyelerden linzer, zeytinli rulo kurabiye ile çikolatalı ve yaban mersinli kurabiye ve mini susamlı simitler hazırlanıyor bugün.” Time Out İstanbul

Etkinlik 9 Haziran Salı günü 13.00-17.00 arası, ücret 95 tl

topics_cookies_395-sfSpan-v2

3)Piknik İstanbul

Siz sahilde yerinizi kapın gerisini Piknik İstanbul halletsin.

“Piknik İstanbul olarak amacımız , size özel hazırlanmış piknik sepetlerini satış noktalarımızdan alıp bir defa bile olsa gündelik hayatın hızlı temposuna ve yemek alışkanlıklarına biraz ara vererek İstanbul’u parkları, yeşil alanları ve sağlıklı piknik sepetlerimiz ile bir de ‘’yavaş şehir’’ olarak deneyimlemeniz.Piknik yapmanın keyfine varıp bunu alışkanlık haline getirirsiniz diye size geri dönüştürülebilir sepetler hazırladık. Tek yapmanız gereken piknik yapmayı planladığınız hafta cuma günü saat 15.00‘dan önce istediğiniz sepeti seçip info@piknikistanbul.co adresine iletmeniz ve sepet tutarını yatırmanız. Sonrasında belirlediğiniz gün ve saatte sepetiniz sizi bekliyor olacak. ”

Yani kısacası “citta slow” deneyimini meraklı vatandaşlara yaşatmak isteyen bu proje sahilde huzurlu bir gün isteyen tembel gurmeler için ideal.

1S6A2753

4) Sofra London // Karaköy

“Türkiye’de gerçek Türk yemeklerini kimse yapmıyordu, biz de bu yüzden Sofra London’ın İstanbul şubesini açtık.” Hüseyin Özer

Karaköy’de Mumhane ve Kemankeş Caddesi’ni birbirine bağlayan bu restoran yeni, dinamik ve oldukça iddaalı. Anladığımız kadarıyla İngilizlerin o elit yemek alışkanlıklarını, kendilerine ait lezzetleri türkleştirip, mainstream olmayan bir şekilde sunmak. Bu sunumda hitap edilmek istenen kesim ise hayattan zevk almayı bilen, tatların zengiliğine önem veren insanlar. “Lord ve leydiler gibi yaşayan, en azından kendini öyle hisseden insanların buraya gelmesini istiyor.”

Fine dining in a Turkish way!

sofra-london-icIMG_6666a

5)Nopa Restaurant // Happy Hour

“Nopa’ya dair akılda kalmaması imkânsız bir şey daha var ki o da barı. Alışılmışın dışına çıkan bar menüsüyle -buz dolu bakır kupalar, şık bardaklarla sunum ve servis de göz alıcı- kısa sürede iş çıkışlarının vazgeçilmezi olacağı kesin. Doğal meyve ve malzemeli kokteyller arasında taze zencefil ile hazırlanan ‘The Nopa’ ve ‘Number 6’ favoriler arasına girdi bile. Kokteyllere eşlik eden bir de bar menüsü var Nopa’nın, atıştırmalıklardan oluşuyor.”

Nopa Restaurant Nişantaşı’nda bulunan hip bir mekan, mutfak House Cafe şefine emanet. Ama bugün dikkat çekmek istediğim nokta bu restorandaki yemekler değil, Happy Hour. Nopa yenilikçi kokteylleri ve şık sunumuyla ünlü. En kısa zamanda ben de denemek için can atıyorum.

8c356-11193096_794133880670128_2037179576_n nopa_restaurant_grill_keyifli_ve_lezzetli_h2245

-Defne Anlaş (Konuk Yazar)

Leave a Reply