Son Zamanlarda İzlediğim Filmler

13836-jupiter_ascending_2015_movie-wide.1200w.tn Kolay kolay film beğenmem ya da ilk izleyenlerden değilsem popüler filmlere kesinlikle katlanamam hatta genelde izlemem de. Bu konuda biraz seçici olduğumun farkındayım zaten bu yüzden de izlediğim filmleri bir daha izlemek hoşuma gider. Ama yaz olduğu zaman istemeden de olsa bu özelliğim yok oluyor. Mersin’in sıcağından mıdır sıkıldığımdan mı bilmiyorum ama internete yeni düşen ve genellikle de boş filmler en çok izlediklerim arasında oluyor. Bu kısa yazımda son zamanlarda izlediğim -hepsi boş değil- filmleri paylaşacağım.

1663911- I Origins : Şuana kadar izlediğim en etkileyici ve en güzel filmlerden birisi oldu. Nasıl daha önce izlememişim dedim ve Amerika’da kaldığım evdeki kıza zorla izletirken ben de onunla bir daha izledim. Filmde beni en çok çeken şey senaryoydu. Filmlerde beni en çok etkileyen şey -yakışıklı oyuncular dışında- zaten senaryo oluyor, bu benim aklıma gelir miydi, böyle bir şey yazabilir miydim diye çok düşünüyorum.

2- Insurgent : Divergent’ın devam filmi, bir devam filmi olarak zaten konusu da belliydi. Los Angeles’tan dönerken uçakta izlemiştim, kesinlikle önerilir.

3- Cinderella : Disney’in hem “Alice in Wonderland” , “the Great and Powerful Oz” , “Maleficent” gibi yorumları hem de bu tür filmleri çok sevmemle birlikte Cinderella’yı Los Angeles’a giderken uçakta izledim. Yani tamam güzel çok hoş ama saydığım filmlerdeki gibi fantastik bir final ya da extreme öğeler yok, bildiğimiz Cinderella. Uçakta 14 saatiniz varsa buyrunuz izleyiniz.11190642_ori

4- American Sniper : Bradley Cooper’ı böyle bir role uygun görmeleri çok yerinde olmuş. Hem gerçek karaktere çok benziyor hem de role çok yakışmış. Oscar alıp alamamasıyla ilgili fazla dalga geçilmişti ve beğenmeyen daha doğrusu uzunluğu yüzünden sıkılan kitle çoktu ama ben çok beğendim, zamanınız varken açın izleyin derim. Amerika’nın en iyi sniperının gerçek hayat hikayesi.

5- Jupiter Ascending : Hala düşündükçe algılayamıyorum yani sen git Channing Tatum’u Mila Kunis’i koy filme, sonra filmi değişik ve kesinlikle saçma bir uzay/dünya filmine çevir. Sırf bu ikili için izledim ama senaryo ciddi anlamda bayıktı. Arkadaşlarlayken dalga geçmek için izlenebilecek film.

5-Unfinished Business : Dave Franco aşkına, Vince Vaughn yeteneğine İZLEYİN. Nasıwere-the-millersl desem filmin bir kısmı Hangover ve Project X’e bağlıyor ama konunun hiç alakası yok, çok keyifli ve komik. Son zamanlarda güldüğüm güzel komedi filmlerinden.

6-We’re the Millers : Nasıl daha önce izlememişim bilmiyorum ama izlerken sesli şekilde sık sık güldüğüm nadir filmlerden. Harika!

7- 21 and Over : Hangover ve Project X filmlerinin temel fikriyle oluşuyor. Miles Teller ve Skylar Astin var.

Serra

Leave a Reply