Romantik Komediye Yeni Bir Boyut Getirin

 500 Days of Summer500-days-poster2

Her zamanki “boy meets girl” hikayesini yeni bir boyuta taşıyan bu film, izlemeye bayıldığımız Hollywood romantik komedilerine kendi limitlerini çiziyor. Bildiğimiz hikaye nedir? Kız ve erkek bir ortamda tanışır, bu kesinlikle” çok farklı bir aşktır”, kavga ederler, barışırlar, mutlu son. Bu film alıştığınız hikayelerden değil, evet500_days_of_summer_romcom_poster_by_churchx-d4pesd4 taslak aynı ama hikayenin üstüne karakterlerin duyguları yansıtılmış.

Filmi izledikçe karakterlere duyduğunuz sempati katlanarak artıyor. Orjinal olma, hayatınıza yaratıcılık katma isteği veriyor. Summer ve Tom’un alışılmadık aşk hikayesi, bir yaz gecesi izlediğinizde sizi büyüleyebilir.

Te2009_500-days-of-summer2krar izledikçe daha da çok sevdiğim bu film beni romantik klişelerden uzak tutmakla beraber o romantikliğin içinde tutuyor. Filmle ilgili tek sıkıntım ise sonlarında bulunan bir kaç detay, onun dışında hikaye baştan sona yaratıcı detaylarla süslenmiş. Elinize taze yapılmış tereyağlı patlamış mısırınızı, en sevdiğiniz film içeceğini (benimki Arizona iced tea) alın ve Zooey Deschanel’le Joseph Gordon-Levitt’in başrollerini paylaştığı bu tatlı romantik komediyi izlemeye başlayın.

-Defne Anlaş (Konuk Yazar)

Leave a Reply