Bir Televizyon Efsanesi Doğuyor : Mr. Robot

tumblr_nqvhq1C86x1smcqr3o2_250Mayıs ayının sonlarına doğru muydu yoksa haziranın başı mı tam olarak hatırlamasam da Mr.Robot’un ilk bölümünün 5 dakikasını izletmişti bir arkadaşım. Açıkçası diziyi 5 dakikadan da olsa kaliteli bulduğum için okulda harcamak istememiştim sonra izlerim demiştim. Sonra da unuttum gitti. Bugün dizilab’e girdiğimde Mr.Robot’un yeni bölümüne denk geldim ve hala devam ediyor demek ki helal olsun diyip ilk bölümden izlemeye karar verdim.

Dizinin şuan 9 bölümü var ve ikinci sezon için izin aldı bile. Kolay kolay yeni dizilere tumblr_ntay1wt2e91udi3ppo1_500başlamayı sevmem, genelde sevdiğim dizileri birkaç kez izlerim o yüzden yeni bir diziye başlama fikri başta itici gelse de çok iyi bir karar verdiğimi anladım çünkü Mr.Robot şimdiden en başarılı bulduğum diziler içine girdi, HARİKA!

imdb’den 9,1 gibi yüksek ve bir o kadar da hak ettiği bir puanı varken bu diziye önyargıyla yaklaşmak yanlış olur. İnternet kullanıcılarının da belirttiği gibi dizi gelecek vaat ediyor, tam da yeni başladığında az izleyici kitlesi olup sonra televizyon klasiğine dönüşecek dizilerden biri olarak görüyorum ben de.giphy

Dizinin baş rolü Rami Malek, olaylar tamamen onun etrafında dönüyor ve kendisi ekrana çok yakıştığı için izlemekten sıkılmıyorsunuz. Müzede Bir Gece serisinden tanıdığım Malek’in bu kadar iyi bir oyunculuk yeteneğine sahip olması beni şaşırttı çünkü dizide yüksek derecede psikolojik sorunları olan bir hackerı canlandırıyor.

giphy-1Elliot gündüzleri siber güvenlik mühendisiyken geceleri kanunsuz bir hackera dönüşüyor. Fazla konuşmayan, iletişime geçmeyen birisi ama hayatına giren herkesi hackleyerek kişilerin e-kayıtlarını görüyor ve bu sayede maillerinden, datelerine kadar herkesin her şeyin ve gerçek yüzünü biliyor. Tüm bunlar kendini yalnız hissetmesine sebep oluyor ve psikolojik sorunları, çektiği acılar bu şekilde başlıyor. Elliot, fazlasıyla toplumdan nefret eden sistem karşıtı birisi. Kısacası herkesin kendinden bir parça bulabileceği bir karakter.

Diziyi izlerken adeta hacker olmak istiyorsunuz, keşke ben de yapabilsem diyorsunuz ama nerdee!

Her bölüm ayrı bir sürprizle, adrenalinle geliyor. Bu dizi ilerde televizyon tarihine geçecek, demedi demeyin ve popülerleşmeden önce izlemeye başlayıp siz de ilk izleyicilerden olun!

Serra

200_s-1200_s

Leave a Reply