American Horror Story : Coven

Yine, yeni, yeniden Atumblr_myoyasSRCB1sd2qroo1_500merican Horror Story ile devam! Sırada üçüncü sezon vardı ve onu da artık boşluktan mı dersiniz, okul açılacak diye mi bilmiyorum bir gün içinde bitirdim.

Üçüncü sezonun konusu bu sefer cadılar. New Orleans’ın cadılık tarihi açısından geçmişiyle bugünkü durumunu gösteritumblr_mvq4z2QZDx1sl3ly7o2_1280yor diyebiliriz. Cadı yetiştiren ama malesef 4 öğrencisi olan bir okulun başlarda okul olarak ayakta kalması, sonraysa cadı neslinin ayak
ta kalması üzerine kurulmuş. Konu cadılar olunca da düşman eksilmiyor tabi. Dizi bu sefer günümüzde geçiyor ve kadroya Emma Roberts da dahil oluyor. Önceden söyliyim ki olur da korku filmlerinden korkanlardansanız gönül rahatlığıyla olmasa da izleyebilirsiniz. Bu sezon korku-gerilimden çok fantastik-dram gibi.

Bir Vampire Diaries ya da Originals’tan farkı yok.

Bu söylediğimi iyiye de ybcdea5a7d262101802446ae1eefdd1eforabilirsiniz kötüye de ama bu diziyi televizyondaki tek korku gerilim fenomeni olduğu için izleyenlerin çoğunluğuna bakınca kötü bir yorum olarak görmek normal. Her ne kadar korku-gerilim hastası olsam da Vampire Diaries ve Originals seven biri olarak, American Horror Story’nin gerici 2 sezonundan sonra daha soft bir sezon hoşuma gitti. Daha çok kan, dehşet ve iğrençlik olsaydı ALLAH derdim tabwear_blacki de neyse.

Eğer biraz kana ve azıcık iğrençliği kaldırmaya varsanız bu sezonu kesin öneriyorum, işte bu izleyici tipi için dizi “sıkıcı” gelmezken bu sezonu en sıkıcı ilan eden yukarda bahsettiğim fanatikler de var. Yine de neyse. Ben senaryoya, kadroya, konuya ve gördüklerime bayıldım. 13-14 gibi bir bölümle kısa sürmesi de ayrı bir tadında bırakıyor.

Her sezonu 20’ye yakın bölümle 7.sezona geçen Vampire Diaries’e selam olsun, American Horror Story Coven’da iyi cadı avları!    surprise

Serra

Leave a Reply