Türkiye’yi Rahatlatma Projesi: Jeopolitik Konumumuza Alternatif Olabilecek 12 Yeni Yer

55b7cb748a73088549aa16f7Arkadaşlar ben ne desem boş. Haritada gördüğünüz gibi her tarafımız savaşlarla sarılmış. Tamam bize bir şey olmuyor ama huzur yok huzur. Jeopolitik konumumuz çok güzel diyorduk tamam ama huzur olmadıktan sonra neye yarar. Ülkemizin şu anki konumunu aratmayacak yeni yerler var. En çok hangisi beğenilirse oraya taşınıyoruz!1. Meksika ve Amerika’nın arası

Meksika ve Amerika'nın arası
Bir komşumuz Meksika diğeri ABD. Üç noktadan Amerika kıtasına temas edeceğiz. Gördüğünüz gibi Hatay neden şeye benziyor diyorduk, faydaları ortada. Hem okyanus kadar dalgalı da olmaz denize girilir.

2. Hatay ve New York kardeşliği

Hatay ve New York kardeşliği
Hatay yine farkını gösteriyor. Tek komşumuz Amerika olacak ve Atlas Okyanusu’na kıyımız olacak. Karadeniz bölgesi biraz Bermuda Şeytan Üçgeni’nde kalıyor olabilir ama bu büyük bir sorun olmayacaktır.

3. Panama Kanalı ve İstanbul Boğazı’nın mükemmel birleşimi

Panama Kanalı ve İstanbul Boğazı'nın mükemmel birleşimi
Bu sayede İstanbul Boğazı değerini kaybetmeyecek ve yine eskisi kadar güzel olacak. Ayrıca Ege kıyılarında da Kolombiya’daki gibi marihuana yetiştirmek serbest olacak.

4. Venezuela ve Haiti arasında adeta bir köprü

Venezuela ve Haiti arasında adeta bir köprü
Artık tek sezon olacak ‘İlkbahar’. Şu an hepimizin sıcaktan kavrulduğunu düşünürsek tüm yıl 22 derece sıcaklık olması bizi rahatlatacaktır.  Bundan sonra Karadeniz kıyılarına yakın adalarla ilgili kıta sahanlığı sorunumuz olur mu bilemiyorum ama Atlas Okyanusu iyi görünüyor.

5. Alaska komşuluğu

Alaska komşuluğu
Baştan söylüyorum soğuk demeyecekseniz gidelim buraya. Burada pek bir numara yok. Balık, soğuk, petrol… Buraya nasıl gideceğiz çok dolanmamız gerekmez mi derseniz ABD üzerinden yürütürüz. Yapmadığımız şey değil.

6. Avustralya ve Hint Okyanusu

Avustralya ve Hint Okyanusu
Ne Avrupa’yı ne de Amerika’yı istemiyorum diyorsanız burası tam size göre. Burada yazken orada kış, burada kışken orda yaz. Kangurusundan tut da fillerine kadar her türlü hayvan da var.

7. Avrupa’ya tam entegrasyon

Avrupa'ya tam entegrasyon
Ben Avrupa’yı seviyorum uzak kalamam buralara diyorsanız Fransa ve İspanya‘nın arasına girelim. Bir çok avantajımız olacak burada. Tek sorun İstanbul Boğazı artık etkisini yitirecek. Trakya da Atlas Okyanusu’nda bir ada olacak kalacak.

8. Gurbetçilerimiz artık bizi özlemeyecek

Gurbetçilerimiz artık bizi özlemeyecek
Yurt dışına uzun süre çıkanlar bilir biz ülkemizi hemen özleriz. Almanya, Hollanda ve Belçika’da yaşayan gurbetçilerimiz artık hafta sonu için bile ülkelerine gidebilecek. Ayrıca Norveçli balıkçılarla Karadenizli balıkçılarımız yakın ilişkiler içerisinde olacak. Belki onlar da hamsiyi sever.

9. Grönland

Grönland
Sıcak yaz günlerine ilaç gibi gelecek bir yer. Bir de İzlanda yakın. Başka da bir şey yok burada.

10. Yeni Zellanda’ya yancı olacağız

Yeni Zellanda'ya yancı olacağız
Artık dünya umurumuzda olmayacak. Hiçbir derdimiz olmayacak burada. Hayvanlarla, balıklarla, tarımla uğraşırız. Gül gibi geçinir gideriz.

11. Japonya’ya tsunami bariyeri

Japonya'ya tsunami bariyeri
Japonların çok hoşuna gidecek bir seçenek. Biz de bir şekilde çaresine bakarız tsunaminin. En azından Güney Doğu Anadolu Bölgesi deniz görecek ve serinleyecek.

12. Türkiye Adası

Türkiye Adası
Hiçbiri olmadı Atlas Okyanusu’nun ortasında kuruluruz. Avrupa, Asya ve Afrika’nın ortasındayken bir anda kendimizi Amerika, Afrika ve Avrupa’nın ortasında buluruz. Üç tarafımız denizlerle çevriliyken her tarafımız denizlerle çevrili olur.

Kaynak: ONEDIO

-Aleyna

Leave a Reply