Güney Afrika Günlüğü Part II – Sun City

PART 1 için tıklayın!

28 Ocak Salı, (3.gün)
Öncelikle, SeaWorld’ün ne olduğuna baktık ve tam olarak bildiğimiz WaterSports’muş. Suncity’nin, tahminim aksine çok güzel ve geniş bir kompleks olduğuna karar verdim. Valley of Waves çok eğlenceli ve dalga havuzu, nehir, food court dışında kaydıraklarda vardı: 5 tane. Temple of Courage en cesaret gerektireni..
Timsah çiftliği, en büyük ikinci timsah burda bulunuyor. 2.000 tane timsah var. Timsahlar soğukkanlı canlılar ve çok az hareket ediyorlar hatta 3 ay hareketsiz, 1 saat de su altında kalabiliyorlar.
Akşam 7*lı Palace Hotel’de yedik, açık büfeydi ama güzel olan asıl oteldi ve 7*’ına rağmen ucuzdu, sadece kişi başı R400. (yaklaşık 80TL) kesinlikle gidin 🙂 bu ülkemizin standartlarına göre ucuz diyebiliriz.
Turun eksiği bence Fil Parkı(turu)!!! kesinlikle, 10 kişilik minimum kişiyi sağlayamadığımızdan gidemedik ancak çok isterdim filleri sevmek, binmek, fotoğraflar çekmek.. Kesinlikle gitmenizi öneriyorum.

Labirent’ten kurtulunca üstten görme imkanı bulduk 🙂
7 yıldızlı otelin uzaktan görünüşü

Ertesi gün biz Suncity’deyken, annem halkın içine karıştı ve bize bu fotoğraflara bakmak kaldı..

IMG_6465_2 IMG_6498_2

Timsah parkı

IMG_6527_2

Küçük mirket arkadaşlarımızda olan enteresan bir özellik: yuvalarının tam ortasında ve en yukarda bir mirket, biz ona müdür demeye karar verdik, evi koruyor.

-Aleyna

Yazının devamı PART 3 için tıklayın!

Leave a Reply