2 BROKE GIRLS

The Big Bang Theory, How I Met Your Mother ve Two and A Half Men gibi sevilen komedilerin sahibi CBS‘in bir başka komedisi. Kahkahalı sitkom türündeki bu dizi 4. sezonunu bitirdi. 2 Broke Girls’ü televizyonda görüp duruyoruz da, neyin nesiymiş bu baştan izlenmeli mi diyorsanız yazıya devam! (Şahsen ben öyle başladım, sıcak bir yaz gününde klimalı salona sığınmışken CNBC-E de karşıma çıkmıştı, 5-10 bölüm orda karışık izledikten sonra hop en başa dönüp hikayeyi yakaladım 🙂 )

Konusu

Dizi, adından da anlaşabileceği gibi 2 meteliksiz kızın (Max ve Caroline) başından geçen komik olaylar üzerine kurulu. Kızlardan Max biraz sert, biraz ağzı bozuk, oldukça dobra, eğlenceli ama kendine güveni eksik biri. Gündüzleri iki bebeğe bakıcılık yapmakla, akşamları ise bir restoranda garsonluk yaparak yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Hayattan çok bir beklentisi yok.

Diğer kız Caroline’in ise Max ile pek alakası yok. Kendine güveni yerinde, hırslı ama alt kültürün sahip olduğu hayatla ilgili hiçbir fikri ve deneyimi olmayan biri. Para içinde yüzdüğü bir hayatı varken babası dolandırıcılıktan tutuklanınca ailesinin servetine el koyuluyor ve kendisini bir anda meteliksiz halde buluveriyor. Geçimini sağlamak için garsonluk yapmaya karar veren Caroline New York’ta en ortalıkta olmayacağı yeri ararken burayı buluyor ve Max’in çalıştığı restoranda işe girmesiyle olaylar zinciri başlıyor. İlk bölüm sonunda Max’in kalacak yeri de olmayan Caroline’e (ve onun atı (!) Chestnut’a) evini açmasıyla sonrasında olaylar daha da renkleniyor. Başlarda yıldızları pek barışmayan ikili ortaklaşa cupcake dükkanı açmak için para biriktirmeye bile karar veriyorlar. Her bölüm sonunda biriktirdikleri paranın miktarındaki değişmeler de gösteriliyor.

onedolla

Kadro

Sahip olduğu uyumsuz görünsede uyumsuzluğun uyumunu yakalayan komik mi komik kadroya gelirsek…

Dizinin iki ana karakterinden Max Black’i Kat Denings canlandırıyor. Kendisini Thor’dan hatırlayabiliriz. Diğer ana karakter Caroline Channing’i canlandıran Beth Behrs ise Dennings’e göre daha deneyimsiz. Yardımcı rollere bakarsak, dizide sürekli kızlara asılan restorandaki aşçı Oleg’i Jonathan Kite, kasiyer Earl’ü Garrett Morris, kızların çalıştığı restoranın yeni sahibi Han Lee’yi de Matthew Moy canlandırıyor.

Zaten komedi seven biri olarak hemen tutmuştum bu diziyi. Dizinin genel konusunu çok iyi işleniyor ve 20 dakikalık komedi dizilerinden olsa bile genel hikayesi güçsüz değil. Yan karakterlerin de dahil olduğu karşılıklı diyaloglar desen kesinlikle vasat değil, hatta çoğu yerde gayet de iyi ve yaratıcı bir ilerlemesi var. Max’in espirileri ayrı bir kalitede oluyor genellikle. Dizinin sonundaki para artışının-azalışının gösterilmesi, evde at beslemeleri gibi ayrıntılar ise diziyi daha eğlenceli hale getiriyor. Tabii ki hikaye ilerledikçe bir çok şey değişip daha komik hallere de geliyor.

Yani çok severek ve gülerek izlediğim bir dizi. Kesinlikle tavsiye ederim, en azından bir şans verebilirsiniz. Eminim hoşunuza gidecektir!

IMDBDizinin Web Sitesi

-Aleyna

Leave a Reply