Güney Afrika Günlüğü Part IV – Cape Town

Part 3’ü için tıklayın!

31 Ocak Cuma (6.gün),
Bugünü tamamen Ümit Burnu‘na ayırdık. Sabah güzel evleri göre göre burna geldik ve teleferikle yukarı çıktık, deniz fenerinde deli rüzgar vardı ve tabiki deniz fenerine, yukarı çıkınca, fotoğraf çekilmek ve o duyguyu tatmak için, durulması gereken yerden taşa dışarı çıktım.. Sonra çoğu kişi asıl burna gitmeye korktu ve gitmedi ama biz üç kişi gittik ve müthiş bir manzara vardı. Korkulacak bir şey yoktu (baboonlar dışında)

 Baboonlar tehlikelidir ve yemek onları çeker.

Sonrasında penguenleri gördük ve hatta kovalamaca bile oynadığımı söylebilirim 🙂 Biri babamı ısırdı !! Ama bir şey olmadı. Akşam Long Street‘e gittik güzel bir yer ama bence Waterfront daha güzeldi.

 Ümit Burnu..

Mama Afrika güzel restoran yöresel diyorlar ama ben gitmemenizi öneririm hatta sakın gitmeyin.. Müzik vardı tamam ama yemekleri gerçekten çok kötüydü168 Club denilen bir yere gittik ama orayı pek beğenmedim. Sonra Waterfront’a geçtik ve çok daha iyi bir yerde oturduk ama müzik bazı yerlerde 12 olunca bitiyor, dikkat!

Baboon
Protea Cicegi, Güney Afrika’da çok ünlü

Penguenler!!

Ümit Burnu’ndayken “baboon”lardan biri gruptan bir kişinin çantasını aldı, içindekileri boşalttı ve beğendiklerini alıp çantayı aşağı fırlattı, çok komik bir görüntüydü gerçekten !!

-Aleyna

Leave a Reply