Güney Afrika Günlüğü Part V – Cape Town

1 Şubat Cumartesi (7.gün),
ve artık son günlerimiz… Bugün tura katılmayıp kendimiz Masa Dağı‘na çıkmaya karar verdik. Önce iki tane “wine tasting” yerine gittik ve 6 şarap aldık, güzel olduklarını söyleyebilirim. Peynirlerin çeşitlerini görmelisiniz…  Sonra yine Waterfront’taki AVM’nin içinde, hemen girişte sağdaki restoranda yemek yedik ve Masa Dağı’na yola çıktık.

Şarap tadımındaki manzaramız

Teleferikle yukarı çıktık, aslında aşağıdaki bilet satan kadın çok sis var hiç bir şey göremezsiniz dedi ama yukarı çıktığımızda çok güzel bir görüntü bizi bekliyordu, kanmayın!! Masa Dağı’nda başınıza en son gelebilecek şeyi düşünün.

“Başıma” o geldi. Bir anda hızlı bir şekilde kafama şeftali yedim, nasıl bir acı…. Abiniz olmasının enteresan yanları 🙂

Masa dağına çıkan teleferik

Sizce ne anlatmak istiyor olabilir?

Akşam çok şanslıydık yine. Afrika Kupası Finaline denk geldik ve tabiki gittik. (African Nations Cup) Maç Gana ve Libya arasındaydı, bizde forza Libya!

Capetown Stadium

Not: Waterfront’tan Masa Dağına maximum 150 rant tutuyor lütfen kazıklanmayın!


2 Şubat Pazar (8.gün),
son günümüzde sabah Green Market denilen yere gittik ve afrikasal güzel şeyler bulduk. Özellikle elle yapılmış resimler. Bilmeniz gereken en önemli şey pazarlık yapmanız gerekiyor. Ardından havaalanına gidiş ve uçuş..

*ISTANBUL*

Esktra Notlar: Hiçbir aşı yaptırmanıza gerek yok. Pasaportunuza ve paranıza dikkat edin malum Afrika. Baboonlara dikkat edin. Eğlenmenize bakın. İyi tatilleeer!

Ayrıca hayatımda gittiğim en güzel şehir olarak CAPETOWN’u seçiyorum.. Görüşleriniz?

Umarım yazı serisini beğenmişsinizdir..

-Aleyna

Leave a Reply