Altın Kelebek Ödülleri 2015

Kelebeğin umru kısa sürer derler ama bu hiç de Altın Kelebek için geçerli olmadı! Halit Ergenç’in sunumunu yaptığı ve Zorlu’da gerçekleşen tören uzun bir süre adından söz ettirecek gibi görünüyor. Gelelim kazananlara ve gecenin unutulmaz anlarına;

EN İYİ KADIN OYUNCU: SERENAY SARIKAYA (MEDCEZİR) Serenay ödülünü Beyaz’dan aldı, canım Beyaz’ım ne de severim onu.

-EN İYİ ERKEK OYUNCU: ÇAĞATAY ULUSOY (MEDCEZİR): Çağatay da ödülünü Beyaz’dan aldı ve Medcezir bitmiş olmasına rağmen oyuncuları bir arada görmek herkese “keşke dizi bitmeseydi” dedirtti..altın-kelebek-ödülleri-2015

-EN İYİ KADIN SUNUCU: ÖYKÜ SERTER (İŞTE BENİM STİLİM) Bu ödülüyse Saba Tümer takdim etti.

-EN İYİ ERKEK SUNUCU: İLKER AYRIK (BEN BİLMEM EŞİM BİLİR): Ödülünü Okan Bayülgen’den alan İlker Ayrık’ı da yine çok severim, inşallah Ömer’le yarışmasına katılmayı düşünüyoruz.. ÖMER DUY SESİMİ!

-EN İYİ DİZİ: GÜNEŞİN KIZLARI seçildi.

-EN YAKIŞAN ÇİFT: ELÇİN SANGU VE BARIŞ ARDUÇ (KİRALIK AŞK)

-EN İYİ ÇOCUK OYUNCU: ATABERK MUTLU (POYRAZ KARAYEL) Yani şu ödülü hak eden birisi aldı ya nasıl sevindim bilemezsiniz, hele de Ataberk’in sahneye koşarak çıkması, içten şekilde konuşması bir de ağlaması yok mu. Salondaki herkes öyle bir duygulandı ki özellikle de set arkadaşlarını görmeniz lazımdı. Çok yetenekli kerata.

2015_altin_kelebek_en_iyi_cocuk_oyuncu_odulu_ataberk_mutlunun_oldu_minik_oyuncu_izleyen_herkesi_gozyaslarina_bogdu_h38402_890fe-EN İYİ KOMEDİ DİZİSİ: GÜLDÜR GÜLDÜR. Ekibe ödülü Gülse Birel verdi, onu da özlemişim ekranlarda göremeye göremeye..

-EN İYİ KADIN KOMEDİ OYUNCUSU: ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ (AŞK YENİDEN)

-EN İYİ ERKEK KOMEDİ OYUNCUSU: AHMET KURAL – MURAT CEMCİR (KARDEŞ PAYI):

-EN İYİ DİZİ YÖNETMENİ ÖDÜLÜaltin-kelebek-odulleri-300x216NÜ: ALİ BİLGİN (MEDCEZİR) + ÇAĞRI VİLA LOSTUVALI (POYRAZ KARAYEL): Ödül, iki kişiye birden gitti.

-JÜRİ ÖZEL ONUR ÖDÜLÜ 1: BEYAZIT ÖZTÜRK (BEYAZ SHOW) Kaç yıldır ekranlarda, kaç yıldır hepimizi aynı kalitede güldürüyor. Umarım bir gün canlı görme fırsatım da olur kendisini.

-JÜRİ ÖZEL ONUR ÖDÜLÜ 2:  KURTLAR VADİSİ PUSU

-PANTEN YILDIZI PARLAYANLAR ÖDÜLÜ: BENSU SORAL – NİLAY DENİZ – HANDE ERÇEL

-EN İYİ PROJE ÖDÜLÜ: KAYAHAN EN İYİLER (İPEK AÇAR SAMSUN DEMİR-MURAT YILDIRIM)201511300859_web88-EN İYİ MAGAZİN PROGRAMI ÖDÜLÜ: PAZAR SÜRPRİZİ

-EN İYİ TÜRK POP MÜZİK KADIN SOLİST ÖDÜLÜ: SILA

-EN İYİ TÜRK POP MÜZİK ERKEK SOLİST ÖDÜLÜ: MUSTAFA CECELİ

-EN İYİ FANTEZİ MÜZİK KADIN SOLİST ÖDÜLÜ: EBRU GÜNDEŞ

-EN İYİ FANTEZİ MÜZİK ERKEK SOLİST ÖDÜLÜ: HAKAN ALTUN: ÜMİT BESEN

-EN İYİ DİZİ SENARYO YAZARI ÖDÜLÜ: ERSOY GÜLER (AŞK YENİDEN) + ETHEM GÜLER (POYRAZ KARAYEL)

-EN İYİ KADIN HABER SUNUCUSU: NAZLI ÇELİK

-EN İYİ ERKEK HABER SUNUCUSU: FATİH PORTAKAL: Fatih Portakal özel nedenlerden ötürü törene katılmadı, bu ödül için aklımda bir kendisi bir de İrfan Değirmenci vardı. Yıllardır her sabah uyandığımda okula gitmeden önce yüzünü ilk gördüğüm iki insan..

-EN İYİ DİZİ MÜZİĞİ : TOYGAR IŞIKLI (MEDCEZİR)

Serra

Leave a Reply