Yepyeni Bir Mekan : Café Sista

Yeldeğirmeni’ne yeni açılan Café Sista’nın Gezginnerede.com’da okuduğum yazısını sizlerle paylaşmak istedim. Dürüst olmam gerekirse yepyeni ve tatlı mı tatlı bir mekan!

Cafe Sista , Kadıköy de Yeldeğirmeni semtinde bulunan şirin bir kafe , açılalı daha bir ay olan Cafe Sista da neler tadabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Burası üç kardeşin el birliği ile oluşturdukları samimi bir ortamı olan bir mekan. Mekanın menüsünde güne enerjik başlamak için gelen misafirleri için menüsünde vejetaryen,vegan,simit tabağı,klasik kahvaltı tabakları mevcut. Kahvaltıya eşlik edebilecek sebzeli vegan omlet, menemen bulunuyor.

Atıştırmalıklar da günün çorbası ve börek tabağı sıcak sıcak çıkan fırından çayla iyi gider bence. Öğle ve akşam içinse Vegan sandviçler,burger ,etli sandviçler , Vejetaryen Sandviçler seçenekler arasında bulunuyor.  Vegan Burger de ev yapımı vegan köfte baharatlardan oluşuyor yanında patates kızartması ve salata sunuluyor. Vegan Burrito de ise özel baharatlandırılmış mantar ve sebzelerden oluşuyor kokoreç havasında bir lezzet sunuyor.

-Serra

Leave a Reply