MasterChef İzlemeye Başlamanız İçin 5 Neden

1-Sadece bir yemek programı değil.

Evet biliyorum televizyonda hepimizin denk geldiği ve gözünün takıldığı  bol kavgalı bol çirkefli bir sürü program ama kalitesiz yemekler var. Emin olun MasterChef öyle değil. İsmine baksanıza isminde bile asalet var. Hem gerçekten de sadece bir yemek programı değil. Yarışmacıların Amerika’nın dört bir yanından başvuruyor ve bunun üzerine yüzlerce kişi arasından elenerek finallere kalıyorlar. Bu finallerde 3 jüriden 2’sinin onayını alanlarsa yarışmanın kadrosuna girmiş oluyor.

GLEE-MASTERCHEF

Üstelik MasterChef olmak demek kafaya göre en iyi yemeği yapmak demek de değil. Yarışmalar şu şekeilde “Mystery Box”ta çıkan ürünlerle bir yemek yapmak, takım oyunları, takım oyunlarında yenilenler için “Pressure Test”ler, Michelin yıldızlı restoranlarda ya da Dünyaca ünlü otellerin mutfaklarında kısa bir sürede çok yemek yapmak, tüm bir düğünün yemeklerini yapmak, bir orduyu doyurmak, stadyum için yemek hazırlamak, Glee dizisinin setinde tüm ekip ve oyunculara yemek sunmak vb..

373e131e4fb32484fa4fe124165594fe

Yani programı izlerken sadece yemek yapılışını ve yemekleri izlemiyorsunuz, acaip bir heyecan ve akıcılık var. Üstelik konuk olarak gelen ünlüler ve şefler de ekstrası!

Serra

 

Leave a Reply