Sosyal Aktiviteler

 

Oldukça önemli bir başka detay. Tabi 11. sınıfın sonunda filansanız artık biraz geç olmuş olacak ama to my fellow küçük sınıflar için sesleniyorum. Ne yapıp ettiğinize bakınız. Aktiviteler önemli çünkü direk başvuru sitesine yazmanız gerekiyor. Ama bunun dışında başka bir önemli noktası var, ki bence çok daha önemli. Essaylerde kullanmak. Bin farklı essay konuları var, ve bunlar için bir şeyler uydurmak zor olur tabiki. Ama gerçekten bir şeyler yaptıysanız ve bunlar hakkında konuşabiliyorsanız, bir etkisi olduysa işler kolaylaşıyor. Benim en güçlü kısımlarımdan biri aktiviteler olduğu için buna güveniyorum diyebilirim. (evet süper sizin için essay yazan bir danışman seçtiyseniz bu sorun olmaz ama bir düşünmek lazım tabi kendi essayinle girmediğin okul ne kadar senin için uygun)
Spor- ama daha profesyonel düşünelim. Milli olunmasa da -ki öyleyse harika- düzenli ve disiplinli olması gerek. yılda bir hafta kayak yapıyorum değil yani.
Kişisel yaratıcı bir şeyler- benim için blog mesela, şarkı söylemek falan da olur sanırsam
İşle alakalı- staj vb. lütfen yazdığımız stajları yapmış olalımmmm
sosyal yardım- benim için Elden Ele Yardım projesi (www.eldeneleyardim.com) burda hani küçük şeyler anlamsız bence, okulla aş evine gittik gibi. Sende etki yaratmış, bi pozisyonunun olduğu vb şeyler daha iyi olabilir. Ayrıca Düşler Akademisi’nindeki zamanımı da buraya yazdım!
Enstrüman- uzun süredir filan yapıyorsanız yada konserler falan güzel olur.
Genel olarak böyle, adam akıllı başlığı olmadığından kendi kafamdan yaptım bir şeyler. Aklıma başka bir şeyler gelirse kırmızıyla filan update yaparım. Yine soru moru olursa bekliyorum, haber edin.
Aleyna

Leave a Reply