Danimarka’da Bir Öğrenci Şehri : Aalborg Bölüm 1

Aalborg daha önceden Havaalanı’ndayken hep uçuş saatine, kapı numarasına bakarken en tepede gördüğüm bir destinasyondu ve daha fazlasını bilmiyordum. Yazın katıldığım çevre konferansıyla birlikte bu şehirde bir askeri üste kalıp 1 hafta boyunca burada vakit geçirme imkanım oldu. Öyle ahım şahım bir özelliği yok ama mimarisi ve doğasıyla çok güzel bir Avrupa şehri.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_0530Burada gördüğümüz yerlerden bir tanesi de Vikinglerden kalma bir ören yeriydi, her ne kadar Vikingleri savaşçı olarak bilsek de burada yaşayan Vikingler savaşın aksine tarımla ilgilenmişler ve hayatlarını bu şekilde, daha sakince yaşamışlardı. Bu alanda Vikinglerden kalma mezarları gördük ve etkinlik yerine geçtik.

Aslında güzel planlanmış bir alan, gruplar sırasıyla yaklaşık 5 farklı araziyi geziyor ve Vikinglere ait farklı şeyler yapıyorsunuz. Benim en çok ilgimi çeken kısım farklı mesafelerdeki maket geyik ve ceylanların bulduğu alanda okçuluk yapmaktı. Bunun dışında ateş başında otantik tahta tabaklarda yine Vikinglere özgü yemekler yedik ve günü bu şekilde tamamladık.

IMG_0624

Bir başka günse şehir merkezindeydik, Danimarka her ne kadar süper pahalı bir yer de olsa burada Sushiler çok ucuz! Şansımıza öğlen saatleri olduğu için açık büfe Uzakdoğu mutfağı vardı, biz de kişi başı 10 euroya istediğimiz kadar kalamar, midye, noodle, Çin böreği ve sushi aldık. Günlerce askeri üste kalmamızın üstüne o kadar acıkmışız ki o yemeği hatırladıkça hala saygı duruşunda duruyoruz.FullSizeRender

Serra

 

Leave a Reply