İsmini Hatırlayamadığınız Filmleri Bulmak Artık Çok Kolay!

Eminim herkes hayatında en az birkaç kez; izlediği filmi tekrar izlemek ya da başkasına önermek istemiş ama filmin ismini bir türlü aklına getirememiştir. Sonra açarız google’ı aklımızda ne kaldıysa bölük pörçük yazarız ve çoğu zaman da “Bunu mu demek istediniz?” diye karşımıza dünyanın en alakasız şeyi çıkar.

Bknz : “Brad Pitt’in kırmızı arabası olduğu film”    Şunu mu demek istediniz-> “Şok haber! Brad Pitt kırmızı elma yerken görüntülendi.”

Önerilen Yazı: Bu Dönem Başladığım Popüler Diziler

valossa

Gelin görün Finlandiya kaynaklı Valossa hepimiz çektiği bu acıya harika bir teknolojiyle son vermiş durumda! Nasıl dinlediğimiz müziği Shazam sayesinde buluyorsak whatismymovie.com sitesi de ismini bilmediğimiz filmleri bulacak. Üstelik çok basit şekilde! Ay gerçekten çok heyecan doluyum içim kıpır kıpır bir an önce aklımdaki filmleri bulmak için sabırsızlanıyorum ben de. Gelin size bu sitemizin olayını anlatayım;

whatismymovie

Şuan için dili İngilizce 45,000 olan film bu sisteme kayıtlı, aramayı dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz “Leonardo DiCaprio’nun pilot olduğu film” , “Sandra Bullock’un mavi elbise giydiği film” , “Hem deprem hem de uzaylıların olduğu Antartika’da geçen film” vb. şeklinde aklınızda o filme dair ne kaldıysa yazıp arayabiliyorsunuz. Bunun dışında sitenin size öneri sunmasını isterseniz de geniş kapsamlı aramalar yapabilirsiniz “sonu ölümle biten aşk filmleri” , “kitaptan uygulanmış filmler” vb.

Ben de bu yeni siteyi Independent’ta okudum ve hemen denedim, belki kolay aramalar yapmışımdır ama filmler karşıma çıktı. Denemekten zarar gelmez siz de arayın, belki de uzun yıllardır aklınızdaki o filmi bulursunuz 🙂

Önerilen Yazı: Son Yılların En İyi Animasyonları (tıkla!)

Sevilen Kategori: Sevilen Dizi ve Filmlerle İlgili

Herkesin Hacker Olmak İsteme Sebebi: Mr. Robot

Serra

One thought

Leave a Reply