Dünya Turu’na Çıkmak

Eminim siz de Facebook üzerinden denk gelip Dünya Turu’na çıkan ve deneyimlerini okuyucularıyla paylaşan maceraperestlere denk gelmişsinizdir. Ki onlar bunu gerek para harcamadan, gerek otostop çekerek, gerekse couchsurfing yaparak olabildiğince ucuza hatta para harcamadan gerçekleştiriyorlar.

Ama siz diyorsanız ki benim kalbim o işlere dayanmaz, ben kendi kafama göre ufak çaplı da olsa adı tam dünya turu olmasa da bir yerlere gidiyim, oraya da gitmişken çevre ülkeleri de görüyim ama biraz da uygun fiyatlı olsun işte SkyTeam’ın yarattığı “Round the World” olayı tam sizlik. Uygun fiyat dediysem Adana-İstanbul arası 39.99’dan başlayan fiyatlarla tadında bir şey beklemeyin tabi. Bunun burasında kıta değiştireceksiniz, 10-12 saat yol gideceksiniz ve bir de farklı kıtalarda farklı ülkelere gideceksiniz. Kesenin ağzını açmak lazım. Hatta çuvalın..maxresdefault

 

Siteye giriyorsunuz, ister gideceğiniz şehirleri siz seçiyorsunuz, onlar da size rotanızı oluşturuyor; isterseniz de onlar size belli temalara göre öneriler sunuyor : “sualtı”,”metropoller”,”şarap” gibi..

Tabii ki yüksek bir fiyattan bahsediyoruz ama dünya turuna çıkmayı düşünen birisi için biletleri ayrı ayrı almakla bu sistemi kıyaslayınca arada gerçekten de inanılmaz rakamlar oynuyor..

İlham almanız dileğiyle..

Serra

Leave a Reply