Apple Telefon Desteği

Herkese yepyeni bir konu ile merhaba! Apple jenerasyonu çocuğu olarak Apple ile ilk tanışmam 2009-2010 yıllarında, o dönemin 11-12 yaş klasiği iPod Touch ile başladı. O yaşlardaki Serra için iTunes kullanımı gerçekten de bir kabustu, kredi kartıyla giriş yapmak, apple id açmak, game center üyesi olmak gibi stresli işleri de atlatınca mutlu mutlu iPod’umu kullanmaya başladım. O gün bugündür ailece Apple ailesiyiz, en büyük sorunlarımızsa şarjımızın çabuk bitmesi, hangimizin kamerası daha iyi, iPad mini mi yoksa normal mi tartışmalarımız  ama bu tabi Apple kullanıcıları için sıradan bir durum.

apple-620x400Neyse gelgelelim ki Apple Türkiye’ye iki tane  ne zaman gitseniz tıka basa dolu olacak şşaşalı mağazalarını açtı ve teknik destek konusunda da en büyük çözüm haline geldi. Ben de ufak tefek işlerim için Apple’dan destek almayı çok sevenlerdenim ama mağazada rezervasyon almak imkansız. Gerçekten imkansıza yakın. Şansıma bir kere denk gelebildim o da 2 hafta sonrasına 22.45 seansı mıydı neydi, hemen Aleyna için kapmıştım. Neyse yani Apple’ın birebir desteğine ulaşmak malesef çok zor ama sabrederseniz başarabilirsiniz.applecare-e1393177926702

Peki ben ne yaptım? Şuana dek 4 kere telefon desteği aldım ve aslında çoğu kişinin farkında olmadığı bu harika imkanı en iyi şekillerde kullandım. En son başıma gelen şeyse iTunes Store’un bana yapmadığım bir harcama için 108 lira fatura yollamasıydı, böyle bir durumda tabi yazarak da Apple’a bildirebiliyorsunuz (İngilizce) ama ben işlerimin daha çabuk hallolmasını istediğim için  girdim, gerekli bilgilerimi girdim ve bana uygun olan saati seçip sabaha alarm kurdum ve Apple destek beni tam da o saatlerde aradı.iphone-6s-colors

Öncelikle şu çok iyi, Apple Store’a ne zaman gitsem hep bir başkasına yönlendirme hmm öyle miymiş tarzında sahneler yaşıyorum, tabi ki hepsi benden kat kat bilgili olabilirler ama malumunuz söz konusu Apple olunca yaşadığınız sıkıntılar böyle herkesin başına gelen değil de daha detayımsı daha ilginç şeyler olabiliyor. Bknz: Yeni güncelleme yüzünden babamın arka kamerasının temelli kapanması, rehberimde + nın gitmesi ve kişi kaydedememem gibi kitaplarda yazmayan sorunlar. Neyse. Ben telefonda derdimi bir güzel anlattım, fatura numaramı da verdim ve günlerdir cevap beklediğim hayırsız gavur apple çalışanlarının aksine çok da güzel yardım aldım. Hatta bir de üstüne iTunes store’dan indirmem üzere 3 hediye film kredisi de vererek içimdeki Apple severi bir kez daha kazandılar.Apple sahibi olmak gerçekten de insanı sürekli güvende hissettiriyor, ee Samsung sen ne yapıyorsun?

Serra

2 thoughts

  1. Serra Merhaba,sayende bu yıl bende apple kullanıcısı oldum. Benim Apple’da en çok beğendiğim şey apple store’da bugüne kadar satın aldığım herşeye,kullanmıyor olsamda erişebilmek. Ayrıca telefonuma virüs bulaşır kaygısıda yok.
    Tekrar teşekkürler

    1. Apple gercekten de ios isletim sistemiyle diger telefonlara gore cok daha pratik ve guvenli 🙂 Ne mutlu bize 🙂 Cok tesekkur ederiz!

Leave a Reply