Bir de benim açımdan Lapland p2

 

  1. Gün

Sabah erkenden kalkıp 7’de Sabiha’daydık. 2’de Rovaniemi’ye varmıştık. Havaalanı oldukça yakın zaten. O günümüzün programındaaaa Santa Claus Village! Çok şirin bir yer gerçekten. Santa ile tanışma imkanı, Kutup çizgisini geçmek, Santa’nın köyünden atıldığını da gösteren posta atmak, minik tematik alışveriş yerleri, bol bol kar, devasa bir kardanadam….!!!

Eğer turla gelmediyseniz veya turun sattığı turları almak istemiyorsanız Santa Köyü’nde parkın yanında bir yer var. Oradan muhtemelen turun sattığından daha uyguna kendi programınızı ayarlayabilirsiniz.

img_4771img_4762img_4777

 

Santa’nın köyünün ardından diğer günlerde giymemiz gereken tulumları almak amacı ile kiralanan angara gittik. Orada bize bot, çorap, tulum, atkı, şapka, eldiven ne varsa verdiler. Normalde giydiklerimizin hepsinin üstüne giydik.

img_4753

 

Şehrin merkezi bir dikdörtgenden oluşuyor diyebilirim. Oteller, restoranlar, mağazalar, hediyelik eşyalar orada. Daha önceden Serra’dan öğrenip rezervasyon yaptırdık 2 restorana. Bugün de Nili Restaurant‘a gittik! Harikaaaa. Resimdeki yemeği yedim. ‘Traditional’ diye geçiyor. Ertesi gün turun içindeki öğlen yemeğinde de aynı yemek vardı ama işin açıkçası rahatsız etmedi. Gitmişken bunu yiyeceğiz tabii ki.

 

img_4821

IMG_4822.JPG

 

Aleyna

Leave a Reply