Youtuber ve Bloggerdan Fazlası : Ece Targıt

Tanıyıp tanıyabileceğiniz youtube’la en az alakası olan insanlardan birisi olabilirim. Youtube benim için yeni çıkan bir klibi, takip ettiğim dizinin fragmanını bazen de Jimmy Fallon’ın videolarını izlemekten ibaret desem az çok doğru bir tanım yapmış olurum. Ama çok ilginç bir şekilde karşıma çıkan Ece Targıt’ın youtube kanalından kendimi alamıyorum. Düşünün bir youtube hesabım bile yok ama nerdeyse haftada ya da iki haftada bir girip Ece’nin videolarını izliyorum! Bir gün şans eseri Facebook’ta takip ettiğim bir seyahat firmasının paylaşımı sayesinde tanıştım ben Ece’yle, Maldivler’den vlog çekmiş hesabında paylaşmış. Tur şirketi de kendi sayfasında yayınlamış. İşte nerden nereyee..

Bu kanal tanıtım videosu :

Peki Ece Targıt (onu youtube videolarından tanıdığımız kadarıyla) kim ve ben neden böyle bir yazı yazıyorum?

Liseyi Galileo Galilei İtalyan Lisesi’nde okumuş ve Parsons’ın Paris-New York okullarında üniversiteden mezun olmuş. Kendisi aslında özellikle kozmetik alanına oldukça hakim, bunu videolarında tanıttığı ürünlerden, bu ürünlerin çeşitliliğinden ve deneyimlerinden anlayabiliyoruz. Bir youtube kanalı açmaya karar vermiş ve çok da iyi yapmış!

Bu da size bahsettiğim Ece’yle ilk kez tanıştığım videosu :

Favoriler, Cilt Bakımı, Makyaj,Seyahat, Vlog, Hayal Kırıklığına Uğratan Ürünler ve Motivasyon alanında farklı oynatma listeleri var. Videoları içinde benim en hoşuma gidenler “seyahat”  ve “favoriler” videoları. Bu yazıyı yazmamın sanırım en temel sebebiniyse sona sakladım; motivasyon!

Sanırım onun videolarını izleyicilerinin de benim kadar çok sevmesinin nedeni Ece’nin acaip down to earth bir insan olup aynı zamanda çevresine çok güzel bir enerji vermesi. Nefret ettiğim kendini “youtuber” etiketiyle tanımlayanların aksine yazının da başlığında olduğu gibi o bundan fazlası. Hepimiz sosyal medyada vakit geçirmeyi ve hayatımızın gerçekliğini orda yaşamayı seçiyoruz istemsizce. İşte bence Ece bu iki hayatını çok iyi ayırıyor ve idare ediyor. Ben bir izleyen olarak onun youtube ve blogundaki hayatının dışında da bir hayatı olduğunu görebiliyorum mesela. İşte içtenliği de buradan geliyor. Video çekmek için şunu alayım şunu kullanayım şuraya gidiyim demiyor, bunları gerçekten yaptığı için bizlerle paylaşıyor. Hatta bazen açık açık da söylüyor ortamın büyüsünü bozmamak için video çekmediğini ya da fırsat bulamadığını.

Ve bu da bir başka sevdiğim videolardan :

Son zamanlarda diğer izleyicilerin de isteğiyle Ece’den kişisel gelişim videolarında bir artış olacak gibi hissediyorum, umarım öyle de olur. Abonelerin ve commentlerin bol olsun Ece 🙂 !

Ps : Blogu ecetargit.com ‘a buradan uçabilirsiniz !

Serra

Leave a Reply