Böyle bir ‘Doktor’la tanışmadınız: The Meat Doctor

İstanbul’da yakın zamanlarda açılan bir yerden bahsedeceğim. Nusr-et’ten ayrılan Doktor lakaplı İnanç Bey’in açtığı harika bir steakhouse. Nispetiye Caddesi’nin biraz üstünde kalıyor mekan ve gerçekten çok samimi ortamıyla ve konseptiyle dikkat çekiyor. Konsepti fark etmişsinizdir. Doktor İnanç Bey steteskop takıyor, doktor önlüğü ile dolaşan erkek garsonlar, beyaz önlüklü kadın personel ile mini bir hastaneden tek farkı sizin reçetede et ihtiyaçınıza göre reçete yazıyorlar. ‘Hadiiii, çıkın çıkın gelin’ diyor doktor bey, etler gelirken video çekiliyor, Instagram story’e atılıyor. İlk geldiğinizde zaten geçmiş olsun, ameliyata alalım şeklinde masaya oturuyorsunuz. Doktor beye bırakalım getirebilirsiniz dediğinizde başka yerde olsa pahalı etler önünüze konup kazıklanma durumu oldukça mümkünken, burada asla öyle bir durum yok.

Ekran Resmi 2017-08-10 11.23.22.png

Bol yeşillikli, narlı, peynirli, kuru üzümlü salata geliyor önce, sonra yediğim en güzel tatlardan biri et sushi birer tane herkese. Et sushi doktor tarafından yediriliyorum. Ardından spagetti adı verilen et servis ediliyor ve yiyoruz. Sonra herkese büyük, yumuşak, tadı süper bir et geliyor, afiyetle bitiriyoruz. Doyduk, daha fazla et önümüze yığılmıyor. Yeterli mi diyorlar, evet diyoruz. Doyduk, rahatız, mutluyuz. En azından sakin bir yemek geçirmek istiyoruz, etrafta havaifişekli içkili baklavalar dönmüyor.

Ekran Resmi 2017-08-10 11.23.04.png

Sessiz sakince oturup, uygun ve güzel bir et yemek için harika bir seçim. 

Ekran Resmi 2017-08-10 11.22.48.png

Doktor her masaya geliyor, garsonlar hep ilgileniyor. Sıra bekleme derdimiz yok, çok ailevi bir ortam.

Ekran Resmi 2017-08-10 11.22.04.png

Etlerin tamamı, Trakya bölgesindeki özel çiftiklerinden geliyor. Favorilerimden biri et sushi oldu. Antrikot, lokum, bonfile de isteyebilirsiniz. Doktor Special’ı da bir gittiğinizde denemekte fayda var. Burger seven isteyen varsa da reçeteye doctor burgeri yazdırsın. Etler çok hafif ve bir o kadar lezzetli ki bir çay yada kahve molasından sonra tatlı olarak da havuç dilimi baklava dondurma canınız çekiyor.

Ekran Resmi 2017-08-10 11.26.26.png

4 Kişi bol bol yediğimizde kişi başı 80 tl verdik. Fiyatlardan bahsedersem 2 adet sushi 20 tl, Spagetti, lokum, şaşlık 65’er tl. İki kişilik doctor special 130 tl. Steakler yaklaşık 75-85 tl. Kasap Köfte 30 tl, Lokum burger 30 tl. Doctor Salata 25 tl, havuç dilimi ise 20tl.

Bu yüzden en yakın zamanda çıkın çıkın gidinnn, hadiiiiiiiiiiii!

The Doctor Steakhouse adres: Etiler Mah. Yıldız Çiçeği Sok. No:2/C Beşiktaş/Istanbul 0212 263 7 263

 

Aleyna

Leave a Reply