VAKUMLU HURÇ // Nam-ı Diğer Hayat Kurtarıcı

Kendimi televizyonlardaki ürün pazarlayıcılar gibi hissetmemi sağlayacak bir şeyle ilgili yazıyorum bugün size, evet ciddi ciddi vakumlu hurçlardan bahsedeceğim.

225404
Tam şöyle ürün tanıtımları olur ya: Aynaya su sıkarken bileğinizi burkmaktan çok mu sıkıldınız? ELEKTRONİK SPREY TAM SİZE GÖRE! İşte kendimi öyle hissediyorum.

Her şey benim lise için Mersin’den İstanbul’a gelmemle başladı aslında, ciddi anlamda küçük çaplı bir Kavimler Göçü yaşadık çünkü. Yıllar içinde de eşyalarım iki şehir arasında gidip geldi ama bazı zaman arabayla bazı zaman da arada sırada gelip gidenlerle uçakla falan derken hep bir şekilde eşyalar ıvır zıvırlar kıyafetler bavullara sığdı, büyük sorunlar yaşatmadı.

Ammma ve lakin gelin görün ki bu sefer de Paris’e göç ediyorum :))))) Durum böyle olunca daha sistematik düşünmek, eşyaları kıyafetleri ıvır zıvırları ve diğer her türlü şeyi ona göre seçmek, yerleştirmek ve en önemlisi de aldığınız uçak biletinin size tanıdığı kilo sınırına uymak gerekiyor.

1551d211-fe83-47eb-8c44-216375604564
Pompaya gerek de yok, evdeki elektrikli süpürgeyle kolayca vakumlayabiliyorsunuz.

Şimdi gelelim vakumlu hurçlarla tanışmamıza; THY bize kişi başı 30 kilo hak veriyor, 3 kişiyiz. El bagajı hakkımız 3 adet ve herbiri 8 kilo olmalı. Bir de el çantası – sırt çantasına bir şeyler sokuşturmak var. Mersin’den İstanbul’a gelirken getirdiğimiz eşyalar bile bavula zor sığınca biz de gelir gelmez soluğu Bahaus’ta aldık. Bu vakumlu hurçları bu tür yapı marketlerde, ev gereçleri satan yerlerde bulmak mümkün ancak içlerinde ciddi anlamda kalitesiz markalar da var. Bir kutudan 10 hurç çıkıyorsa 2’si bozuk çıkabiliyor ya da zamanla hava sızdırıp patlayabiliyor mesela. Bahaus’taki çalışan bize bu aldığımız markayı çok önerdi (STABILIT), iddialı bir markaymış bu konuda. Biz de İNANILMAZ memnun kaldık.

Farklı farklı boyutlar var, sadece small-medium-large boyutlarında 2’şer 2’şer alabiliyorsunuz ya da işin içine xl-xxl-jumbo hurçları da sokmak isterim diyorsanız bunların da olduğu paketlerden alabilirsiniz. En ekonomik olanları haliyle içinde en çok hurç olanları, ki bu paketlerde farklı farklı boylar oluyor. Biz Stabilit markanın 7’li Vakum Poşeti Seti’ni aldık, 39 liraydı.

tumblr_nkustlbDvb1rdsusdo1_400
Her şey o kadar hacim kaybediyor ufacık oluyor ki, çok sevdiğim polar battaniyemi ve sabahlığımı bile sanki incecik çarşafmış gibi götürebiliyorum.

Bavul içine en güzel uyanlar xl’ler ama l’ler de çok iyi, pratik oluyor. Ama paket içinden çıkan xl ve jumbo boyları da mesela xl kadar ya da l kadar doldurup boşta kalan kısmı içine kıvırabilirsiniz. Tam bir üniversiteye göç eden öğrencinin hayat kurtarıcısı, evde eşyaları yığılı üst üste birikenlerin yoldaşı. İçinizde benim gibi göç edecek olanlar varsa kesinlikle şiddetle tavsiye ediyorum!

Serra

Leave a Reply