Bir Haftalık Milano p1

Milano öncelikle harika bir şehir. 8 gün kaldım. Biliyorum bir Avrupa şehri için uzun bir süre, ama sadece turistik amacım yoktu zaten. Rahat rahat dolanıp, cafelerde vakit geçirip, yürüyüp, fotoğraf çekip alışveriş yapmak, kafa dinlemek istiyordum.

Böylece yapılması gereken şeylerin hepsini yaptım, rahat rahat hemde.

Gidilmesi gereken yerleri listelerken, turistik olmayan yerlerdeki yemek yerlerini de paylaşacağım.

Öncelikle mayıs ayında hava çok sıcaktı. Götürdüğüm pantolonlar bavuldan çıkmazken aynı şortu günlerce giymek zorunda kaldım! Hava durumuna ekstra dikkat etmek lazım, nem çok.

Şehir küçük ancak çok fotojenik ve ne ararsanız var. Öncelikle binalar muhteşem, sokaklar sevimli, cafeler keyifli, yürümek bile rahatlatıyor.

Ayrıca kaldığım bir hafta içinde ulaşımımı yürümüyorsam -ki yürümekten çok kullandım- BikeMi kullandım. Her yerde göreceksiniz BikeMi’leri. Elektrikli ve normal bisikletler, ulaşım için çok ama çok kolay. Çünkü kimi yer yürümek için hafif uzak ama taksi için yakın. Ayrıca taksi bulmak çok zor çünkü duraktan binmeniz gerekiyor ve neredeyse yoldan hiç geçmiyor. 2-3 kere yorgunluktan taksiye binmeye karar verip bulamadığımız için BikeMi’ledik. Bir yerden alıp, gittiğiniz yere yakın durağa bırakıyorsunuz. Haftalık aldım, 9 euro. Ayrıca kullandığınız zaman için cent kadar az olmak üzere bir ücret alıyor. Düşünmekte yarar var.

000029.JPG000046.JPG

 

Aleyna

Leave a Reply