Bullet Journal’a Başlamak

Bullet journal’la ilk kez bu yıl Aleyna sayesinde tanışmış oldum. Aynı sınıfta, tek sırada yan yana oturuyor oluşumuzun dışında ders sırasında da uğraşacak bir şeyler arıyorduk sürekli. Ben o zamanlar üniversite sınavına hazırlanıyordum tabi ama bir gün Aleyna internetten sipariş verdiği Moleskine ajandasıyla geldi ve bana da ne yapacağından bahsetti. Gerçekten de çok hoşuma gitmişti hem tam ona göreydi. Bullet journalın ne olduğunu, neler gerektiğini neler yapabileceğinizi zaten Aleyna önceden paylaşmıştı ben de şimdi size ben nasıl başladım ve neler yapıyorum onları göstereceğim.

IMG_7866
Her mevsimin başına bu şekilde bir 2 sayfa tasarlıyorum

Bujoyla tanıştığım andan itibaren bana çok çekici gelmişti ancak dediğim gibi üniversite sınavı yüzünden ayıracak vaktim yoktu. Bana kalırsa en güzel bujo, en size göre olan en içinize sinen bujo. İşte benim için de her şey düzenli, uğraşılmış ve rengarenk olmalı. bu yüzden böyle bir ekstra vakit bulamıyordum. Yoksa siz herhangi bi zaman diliminde bir ajandanızı bullet journala başlamak için kullanabilirsiniz. Her şey size kalmış!

IMG_7867
Eylül ayı için böyle bir tasarım yapıp kenara da küçük kaktüsler çizdim

Ben de üniversiteye geçişle birlikte hayatımın bir noktasında başlayacağımı biliyordum ama ne zaman olacak bilmiyordum. Ta ki haziran ayında Paris’te St. Germain’de bir sokaktan geçerken kafamı sola çevirip büyük harflerle “Moleskine” yazısını görene kadar. Bunun bir işaret olduğuna emindim. Her ne kadar yemek yemek için bir yer arıyor da olsak oraya gidip noktalı bir ajanda almakta kararlıydım. Sonuç olarak bir sürü renk ve çeşit içinden kendime en yakın hissetiğim mavimsi yeşilimsi renkteki dotted ajandayı aldım.

IMG_7868
Bu da Eylül ayının bir haftası

Önemli olan başlamak, sonrası zaten geliyor. Ben de yıl içinde Aleyna’nın neler yaptığını gördüğüm için az çok fikrim vardı ve başladım! Ben üniversiteyi Fransa’da okuyacağım için ajandamı önce Fransızca yapmaya karar verdim ama zaten içine ful Fransızca yazıp hızlı notlarımı Türkçe de yazacağım için anlaşılabilir olması için de genel yazı kısmını İngilizce yaptım. Siz istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Serra

Leave a Reply