2 günlük Oslo Gezi Rehberi!

2 günde bir şehri gezmek mi olurmuş demeyin! Aalborg’dan Kopenhag’a devam eden yolculuğumuzu Oslo’da geçirdiğimiz 2 günlük geziyle sonlandırdık.. Aalborg ve Kopenhag yazılarımı burdan da görebilirsiniz.

BE948134-40E5-4DAF-9560-7E417401E93F

Kopenhag’tan öğleden sonra 2de bindiğimiz gemiyle 1 günlük Oslo’ya olan cruise yolculuğumuz da başladı. Çok keyifli gemiler oluyor bunlar, biz daha feribot tarzı bir şey bekliyorduk ama içinde casino, club, çeşitli restoranlar, küçük bir havuz, duty free’si olan gemicikti bu! Farklı tipte oda seçenekleri de olduğu gibi bizimki en uygun fiyatlı ve en küçük olan oda tipiydi. İç tarafta yer alıyordu ve 2 ranzayla 4 kişilik bir kamaraydı, duşu ve tuvaleti de içindeydiaynı zamanda wifi da vardı.

13004519-modern-buildings-in-oslo-at-twilight by W

Gemide geçen 1 geceden sonra sabaha karşı Oslo’ya vardık ve asıl gezimiz başladı. Biz daha panaromik bir tur yapmış olduk aslında. Gördüğümüz yerler içinde Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Ulusal Tiyatro ve Oslo Katedrali yer alıyor. Oslo gerçekten de tertemiz pırıl pırıl bir şehir. Ama Oslo mu Kopenhag mı derseniz ben her yönüyle yine de Kopenhag derim. Kopenhag’ın canlılığı renkleri burada yok.

Stockholm-oslo

Son gün uçağımız öğleden sonra olduğu için günümüzü Karl Johans Caddesi’ni görerek sonlandırmış olduk. Biz dönüş uçağımızı 18.00’da seçmiştik, 16.00’da havaalanına transfer olduk ve İstanbul’a Atatürk Havaalanı’na inişimizse gece 11’e doğru oldu.

96FA5432-AA6C-46D3-89A1-86BD7F3508C4

Oslo bu kadar kısa sürede genel hatlarıyla görülüyor mu görülüyor. Eminim ki daha görülmesi gereken bir çok önemli ve güzel yeri daha vardır. Ama eğer sizin de sadece 2 günlük bir süreniz varsa ve Oslo aklınızdaysa kesinlikle gidin derim!

Serra

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s