DAY Coffee x Design / Kadıköy

DAY Coffee x Design Kadıköy’de Dr.Esat Işık Caddesi üzerinde Moda İlkokulu’ndan Kadıköy’e doğru aşağı inerken sağınızda kalan ferah mı ferah çok güzel bir yer.

IMG_7792.JPG

Benim ilk gidişim Ocak ayında doğumgünümde okul çıkışında oldu. Çok güzel çay çeşitleri vardı ve ortaya istediğimiz kurabiye tabağı da çok lezzetliydi. Sonraki gidişimdeyse okuldan erken çıkmıştık ve benim ptt’ye yetişmem gerekiyordu, buzlu kahve içmiştim ki onu da çok beğenmiştim. Onun dışında caddeden geçerken birkaç kez take away şeklinde kahve alıp gitmişliğim de oldu. Genelde hep okul çıkışı bir yerden bir yetişme telaşında olduğum için oturup da uzun uzun vakit geçirme fırsatım olmamıştı bu sefere kadar.

IMG_7796.JPG
ba yıl dık !

Aleyna’yla gidişimizdeyse latte ve çilekli frozen istedik. İkimiz de içeceklerimizden çok memnun kaldık. Üstelik ben frozen yerine yanlışlıkla smoothie istemiştim ki hata tamamen bendeydi ama yine de beni mağdur etmediler hehehe 🙂 İçeceklerimizle yaşadığımız mutluluktan sonra bir de brownieli çilekli magnolia yedik. Küçük bir kavanozun içine yapılan bu magnoliaların üstüne bir de istediğiniz çeşit çikolata eritiliyor. Üstelik kullandıkları tüm çikolatalar da Belçika çikolatası! Ba yıl dık.

IMG_2512
Bu da ilk gidişimde çektiğim bir fotoğraf.

Coffee kısmından bahsettik gelelim bir de design kısmına. Oturma yerlerinin karşısında da mağazada satılan tasarım ürünler yer alıyor. Kupa, tshirt ve defterler benim gözüme çarpanlar oldu. Hepsinin üstünde çok güzel, çok özgün desenler ve tasarımlar var. Ocak ayında gittiğimizde Defne de bana üstünde “Drop it like it’s hot” yazan bir kupa almıştı 🙂

IMG_7790.JPG

Serra

 

Leave a Reply