SIX FLAGS NEW ENGLAND

Yale Üniversite’sinde ki yaz okulumun ilk haftasının cumartesi günü Six Flags New England’taydık. Aynı zamanda 4 TEMMUZ. 4 Temmuzda tabii ki etkinlikler, müzikler, ‘Sam Amca’lar… Birbirinden güzel, eğlenceli, maceralı roller coasterlar var. Eğer oralarda bulunursanız kesin gidilmeli! Ben bir yerdeki en korkunç, en çok adrelanini yüksek olanları seçerim, sizlere onların önerisini yapacağım:

1) SCREAM: Bildiğimiz ‘asansör’ tiplilerden ama tabii daha iyisi. Çok kısa sürmüyor ve düşüşleri de iyi. Roller coaster moduna girmek için birebir. Biz gidince çok sıra yoktu, normal bir günde de olucağını sanmıyorum.

Eğlence Seviyesi (E.S.) : 6/10

037

2) THUNDERBOLT: Hemen yanında yine hafif bir başlangıç için iyi olacak THUNDERBOLT var. Çok zor ve korkutucu olarak pek sayılmayan bir roller coaster olduğu için orta derece korkunç, hızlı olan rollercoasterlara binebilen arkadaşlarınızla binebilirsiniz. Bunda oldukça uzun bir sıra vardı. Çok değdi mi derseniz, yani.

E.S.: 5/10

064

3) BATMAN

Bunun özelliği oldukça hızlı olması sanırım. Kendi özel karakteristiği çok yok ama es geçmemeniz gerekir. Beğendim!

E.S.: 6/10

062

4) FLASHBACK

Yine burdaki Goliath’ın çocuğu gibi. Sıra olacağını sanmıyorum bu yüzden kesinlikle yapın.

E.S.: 6/10

BIZARRO

Bu ÇOK GÜZEL! 5 kere bindim sanırım. Kesinlikle sıkmıyor. En önde de güzel, en arkada da. Sadece kollara bacaklara dikkat dışarı tutmayalım, küçük bir kaza yaşadım malesef burda. Ama yinede DEVAMMMM

E.S.: 8/10

MIND ERASER

Mind Eraser’a Baltimore’daki Sixflags’de vaktim kalmadığından binememiştim, bu yüzden bunun için çok heycanlıydımm! Ayaklar boşlukta olması ayrı bir keyif. Neresi yukarısı neresi aşağısı anlaşılmıyor valla, per-fect.

E.S.: 7/10

WICKED CYCLONE

Bu sene açıldı, sıra vardı, ama değdi. Eyalette ve ülkede bazı konularda ‘ilk’, yanlış hatırlamıyorsam en çok dönme hareketi olan roller coaster. Ayrı hava katıyor cidden. Buna binmeden dönmeyin, tamam???

E.S.: 8/10

(Animasyon olduğu için özür dilerim)

SLINGSHOT

Bunun için ayrı para alıyorlar, iki kişi biniliyor. Rollercoasterlardan biraz farklı, bir topa biniyorsunuz ve havaya fırlatıyor, yani kopsa şehrin diğer ucuna düşmelik bir şey. Ben hayatımda hiç bir yaşımda hiç bir rollercoaster’da böyle hafif bir heyecanımsı endişe tarzı bir şey yaşamadım, ama bunda biraz oldu. Bu yüzden çokçokçok beğendim bunu.

E.S.: 10/10

(Bunun da onride yani içinde çekilmesi yok malesef)

GOLIATH

Geldik enenenenenenenenenennnenenennenen iyisine. Sırada 1 saat bekledikten sonra tam en öne ulaşmışken yağmur yağmasıyla 1 saat daha beklemek zorunda kaldık. Çok iyiydi bu, bütün parktaki en iyisi. Şöyle söyliyim, Florida’lı Millie adında bir arkadaşımla biniyorduk her şeye, ve en tepedeyken 4 saniyeliğine bayılma tarzı bir şey yaşadı. O KADAR İYİ.

E.S.: 10/10

Umarım gitmeye fırsatınız olur, iyi eğlenceler!!

-Aleyna

Leave a Reply