Basta Street Food Bar / Moda

Ve evet Aleyna’nın Moda yazısında bahsettiği Basta’ya beraber gitmeye karar verdik! Vedat Milor’dan duymuş olabilirsiniz çünkü kendisi burayı ve özellikle de içtiği bir çorbayı çok övmüş. Onun dışında Kadıköy’de var olan yemek alternatiflerine bakınca burası kendi türünün ilk örneği gibi. Yani restoran deseniz değil büfe deseniz değil dürümcü deseniz hiç değil.

IMG_7765.JPG

 

Yemek çeşitleri şu şekilde sınırlı; dana,kuzu veya sucuklu dürümden birini seçiyorsunuz yanına salata ya da humus isteyebilirsiniz ki humusları çok övülüyor. Kendi yapımları olan limonata ve ayranları var. Dürümlerinin içinde kullandıkları sos ve turşu çok lezzetli. Biz dana etli istedik ve eti de çok güzeldi, dürüm çok doyurucuydu.

IMG_7772.JPG

Fiyatların biraz pahalı olduğu söylenebilir sonuçta burası eninde sonunda bir street food’çu ama tadı kendini diğerlerinden ayırıyor. Ayrıca cookshop, mychef vs gibi mekanlardan farklı değil fiyatlar da öyle acaip uçuk değil. Hem değiyor da. Dürümler yanlış hatırlamıyorsam 18, ayran ve limonata da galiba 3 ya da 5 lira.

Kadıköy’de sürekli vakit geçiren biriyseniz ve yeni bir yer arıyorsanız denemenizi öneririm!

Serra

Leave a Reply