Paris’te Sevdiğim Bir Café : Café de Flore

Her ne kadar inanılmaz turistik bir mekan olsa da hem içinin hem de dışının atmosferiyle benim Paris’e gelenlere önerdiğim ve sevdiğim yerlerden biri. 6.Paris’te, Boulevard Saint Germain’le Saint Benoit Caddesinin kesişiminde, cadde üstünde yer alıyor. Hemen bir sonraki bloktaysa yine burası gibi ünlü Les Deux Magots var.

Processed with VSCO with s5 preset

Simone de Beauvoir, Albert Camus, Jean-Paul Sartre ve Picasso da zamanında buranın müşterileriymiş. Turistik bir lokasyon olarak karşınıza çıkma sebeplerinden birisi de bu yani. İçerisi iki katlı ve dediğim gibi çok hoş bir atmosfere, mimariye sahip. Tam 1900lerin başında geçen filmlerde gördüğümüz cafeler gibi anlayacağınız. Zaten cafe de 1880ler gibi açılmış diye hatırlıyorum.

IMG_6226
Bu da üst katın manzarası

Fiyatlara gelecek olursak Paris’teki ortalama fiyatların birazcık üstünde ama çok değil. Mesela normalde kahve 3 euroysa burada da 4,5 eurodur. Ben sıcak çikolata içmiştim ve çok güzeldi. Aynı zamanda yemekleri ve salataları çok doyurucu ve güzel. Garsonlarsa papyonlu, beyaz önlüklü yine tam filmlerdeki gibi. Çok hoş!

Paris’e gittiğinizde eminim yolunuz Saint Germain’e düşer, eğer bir cafe arıyorsanız tercihiniz Caféde Flore’dan yana olsun derim 🙂

Processed with VSCO with e5 preset

Serra

Leave a Reply