Efsanevi Dizi : Reign

tumblr_oh86foy06l1vllavho1_250Yaz tatili demek, yıl içinde vakit ayıramadığın ama çok merak ettiğin dizilere başlamak demek. Eğer yazlarınızı havanın 40-45 derece olduğu inanılmaz nemli bir yerde geçiriyorsanız (bknz ben ve Mersin) dışarı çıkmanın ve hatta klimasız ortamda bulunmanın nasıl bir işkence olduğunu bilirsiniz.

giphy

İşte ben de klimalı klimalı odamda boş boş otururken “Neden yeni bir diziye başlamıyorum ki?” dedim. Ki bunu dediğimde zaten halihazırda yeni bir diziye (Shadow hunters) başlamıştım. Olsundu.

9b08dd2be8fee0b3716a5199e21c932e--full-cast-season-
İlk sezonda tanıdığımız karakterlerimiz

Reign şans eseri instagramda keşfetimde karşıma çıkan bir dizi oldu. Birkaç kolaj gördüm ve nedense dizi beni kendine çekti ve ben kendimi bir anda 3.sezon 2.bölümde buldum.

Francis_mary 2

“the CW” kanalına ait olan dizi 1 yaşındayken İskoçya Kraliçesi olmak zorunda kalan Queen Mary of Scots’un hayatını, 6 yaşındayken Fransa prensi Francis II ile olan nişanını ve birçok daha ilgi çekici olayı konu alıyor. Her ne kadar tarihi kişileri ve tarihi olayları anlatıyor olsa da içeriğinde kurgusal olan birçok karakter, birçok olay ve supernatural ufak tefek şeyler de yer alıyor.

reign

the-cw-reign

Çok sürükleyici. Kostümler ve dekorlar biraz moderne kaçsa da çok kaliteli. Çekimler setin dışında Fransa’daki gerçek şato ve kale benzeri yerlerde de çekiliyor. Karakterlerimiz çok güzel ve çok yakışıklı. Kaliteli oyuncuların yanı sıra yeni yüzlerle de tanışıyoruz. Tamamı gerçek olmasa da genel hatlarıyla tarihe aşinalık kazanıyor özellikle de dönemin kraliyet ailelerini hafifçe öğrenebiliyoruz. Bizim Muhteşem Yüzyılımız gibi upuzun bölümleri de yok, standart yabancı dizi formatında 40 dk sürüyor. Sezonları 22 bölüm ve toplam 4 sezon. 2017 yılında da final yapmışlar.

Reign_trio_poster 2

 

Ben kendime hakim olamadım ve internetten Francis ve Mary’i araştırdım, eğer gerçekten de bir dizi olarak izlemek istiyor ve spoiler yemek istemiyorsanız size önerim bu tür bir araştırma yapmamanız yönünde. Ben ettim siz etmeyin..

Bu yaz için size önereceğim dizi kesinlikile Reign’dir! Hepinize iyi seyirler diliyorum!

Serra

Leave a Reply