Pinhole Kadıköy

Ekran Resmi 2017-07-29 15.27.59

Bizim okulun aka eski okul aka Saint Joseph hemen bir paralel caddesinde güzel mi güzel bir çok kafemiz var. Ama içlerinden benim için en ev gibi olanı, dekorasyonunu en sevdiğim ve genel olarak da en sevdiğim yer Pinhole. Sabahları servisi erken gelen öğrencilerin ilk duraklarından biri olan Pinhole’un asıl uzmanlık alanı kahvesi. Buzlu, sıcak, pres artık ne kadar terim varsa ne içmek istiyorsam burada buluyorum. Kahvesine karamel sosu ekletmeyi çok seven biri olarak buranın kullandığı sosları, kahvenin yumuşaklığı kokusu her şeyi çok hoşuma gidiyor.

Ekran Resmi 2017-07-29 15.28.43
Şair Latifi Sokak’ın üstünde, Saint Joseph’in paralel sokağında.

Benim Pinhole ile olan ilk tanışmam 12.sınıfın ekim ayları gibi sınav haftası zamanı oldu. Okuldan çıkıp bir şeyler yiyip içtiğim ders çalıştığım huzurlu müzikler dinlediğim bazen de işim yoksa tatlı yiyip bilgisayarımda takıldığım gerçekten evimsi bir yer haline geldi. Kendime buraya bu kadar yakın hissetmem, evde hissetmemin sebebi de işletmesinden kaynaklı. Dünya tatlısı iki kardeş buranın sahibi ve bu küçük coffee shopun teması da isminden anlayacağınız üzere pinhole, yani pinhole kameralar, fotoğrafçılık, filmi kameralar ve her türlü analojik anlam! Yıl içinde derslerle boğuşurken fotoğraf çekemeyen, kameralarından uzakta kalan ben buraya gittikçe işte bu yüzden huzur buluyordum.

Ekran Resmi 2017-07-29 15.29.05
İşte size bahsettiğim takeaway bardaklar ve tatlı!!!

Hani dersaneler yıl sonunda gurur tablosu asar ya, Pinhole de öyle bir yer. Hepimiz onların kahvesiyle, sandivçleriyle, magnolialarıyla atlattık resmen bu stresli yılı! Evet bu kadar duygusallık yeter şimdi size benim favorilerimi yazıyorum,

karamelli latte

oreolu milkshake

çilekli magnolia

elmalı kurabiye

üç peynirli sandviç

İşte okuldan çıkıp derse giderken elimde çantamda ya da aklımda olan “Serra starter pack itemleri” nin başında bunlar yer alıyor.

IMG_7738.JPG

İçerisi çok güzel ve tam instagramlamalık, çalan playlistler hep huzurlu, takeaway bardakları tam saklamalık! Gittiğinizde Serra’nın çok selamı var demeyi unutmayın 🙂 Umarım ben de en kısa sürede tekrar ziyaret edip kahvelerini içme fırsatı bulurum.

IMG_7739.JPG

Serra

3 thoughts

  1. yazılarınız bir harika mail aracılıgı ile takip ediyorum sadece cünkü bulundugum ülke ile wordpress arasında bir sorun var teşekkürler emeğiniz için. ! 🙂

    1. Cok cok tesekkur ederiz, bizi cok mutlu ettiniz. Facebook sayfamizi veya instagram hesabimizi “Loca Libera” olarak aratirsaniz ordan da duzenli olarak paylasim yapiyoruz, daha rahatca takip edebilirsiniz belki ☺️ Tekrardan tesekkur ederiz!

Leave a Reply