2017 Bitmeden : Christmas Market Gezilerim

IMG_2529.JPG
Den Haag

Aralık ayında sınavlarımın bitmesiyle Den Haag, Leiden, Brüksel, Amsterdam ve Paris’teki küçük çaplı christmas marketleri gezme fırsatım oldu. Christmas Market denen şey nedir peki? Bunları birden fazla kulübeden oluşan küçük alışveriş yerleri gibi düşünün, etraf ışıl ışıl her yer yeni yıl süslemeleriyle dolu, (onlar için Noel oluyor bu tabii) her köşede bir sıcak şarap, peynir, şarküteri standı görmek mümkün.

IMG_2657.JPG
Brüksel

Bir süre önce biricik kuzenim Neduşla (kendisi Leiden’da master öğrencisi, bu yıl başladı) ortak bir noktada buluşma ya da birbirimize gitmece planı yapmıştık ama ikimizin de farklı zamanlardaki sınavları yüzünden bu program birkaç ay rafa kalkmıştı. Sonra bir baktım ki hızlıca organize olduk ve ben kendimi Den Haag’a giden bir otobüste buldum. İNANILMAZ EĞLENDİK.

IMG_2776.JPG
Paris (Notre Dame’ın hemen orası)

Gerçekten de en güzel vakit geçirdiğim zamanlardan biriydi. Bir sürü müze de gezdik, bunları da sizle paylaşacağım ama bu yazım tamamen Christmas Market fotoğraflarıyla dolu olacak! Müze yazılarım ve bilgi yazıları bir sonraki postlarda olacak 🙂 !

IMG_2807.JPG
Yine Paris (Burası da Chatelet taraflarındaki Christmas Market, Paris’in bu yılki en büyüğüydü sanırım)

This slideshow requires JavaScript.

Serra

Leave a Reply