Unutursam Fısılda

Sağlık lisesinden yeni mezun olup, kasabanın sağlık ocağında hemşireliğe adım atan Hanife ve aykırı kız kardeşi Hatice, küçük ve kendi halinde, muhafazakar bir kasabada yaşamaktadırlar. Hanife ne kadar çekingen ve içine kapanıksa, Hatice bir o kadar haylaz, laf dinlemez ve başına buyruktur. Edebiyata meraklı Hanife kimselere göstermeden bir şiir defteri tutarken, Hatice çevresindeki herkesi unutacak kadar şarkı söylemeye tutkundur. Bir gün yeni atanan kaymakamın oğlu Tarık kasaba merkezine gelir ve iki kız kardeşin hayatı o günden sonra tamamen değişir…

diye özetlemiş beyazperde.com Unutursam Fısılda filmini.

f55a383692898e9e516e560fa11713a4

Benim baya bir süredir aklımda olan ama Çağan Irmak filmleri çok ağlatır yargısıyla izlemediğim bir filmdi. Televizyonda denk gelince başından sonuna kadar izledim ve çok etkilendim. Hiç de tahmin ettiğim gibi acıtasyon yüklü bir film değil tam tersine çok neşeli sahneleri de var içindeki duygusallığa ek olarak.

tumblr_nlkuva3ilV1rv22ito1_500

tumblr_ncgv80IGpM1qm95kno1_500

Kadrosu Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Kerem Bürsin, Hümeyra ve Işıl Yücesoy’dan oluşuyor. Bir geçmişe gidiyoruz bir günümüze geliyoruz. Hikaye Hatice ve Hanife isimli iki kız kardeşin çevresinde gelişmeye başlıyor ve yine o şekilde bitiyor. Alzheimer belirtilerini yeni yeni göstermeye başlayan Ayperi (eski ismiyle Hatice) eskiden çok ünlü bir şarkıcıdır ve bu çıktığı yolda tüm ailesine karşısına almış hiç biriyle yıllarca iletişime geçmemiştir. Hastalığı ortaya çıkınca eski kasabasına ablasının yanına geri döner. Ablası her ne kadar kardeşinden nefret ettiğini söylese, hayatında olumsuz giden her şeyi ona bağlasa da aslında içinde inanılmaz bir sevgi beslemektedir.

365539

Müzikler ve kostümler bir harika, oyunculuk deseniz kadro gerçekten çok ama çok iyi seçilmiş. Güzel bir pazar günü evde izlemelik bir film!tumblr_ne605oCxu81tde0qyo1_500

Serra

 

3 thoughts

  1. Sevgili arkadaşlar, sizden bir ricam olacak. Tabii yapabilirseniz. Bir DİZİ arıyorum. Bir yabancı casus DİZİSİ. Eşi ile bir markete giden adamın eşi markette soygun sırasında öldürülür. Adam daha sonra olayları düşündüğünde bir hata olduğunu farkeder. Adam daha sonra olayları araştırınca karısının ajan olduğunu öğrenir……. Arkadaşlar DİZİNİN konusu bu şekilde ilerliyor. devam ediyor. bu sitede ingilizce ( İngilizcem yok ) bir proğram sayesinde istenilen tüm filmlerin bulunduğunu okudum. Acaba SERRA hanım bana yardımcı olabilir misiniz ??

    1. Merhaba! Ilginiz icin cok tesekkur ederiz, bahsettiginiz program evet var ama malesef filmler icin arama yapiliyor 🙁 Ben google uzerinden anlattiklarinizi anahtar kelimelerle ingilizce olarak aradim ama malesef bulamadim.. Umarim bulabilirsiniz!

  2. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. 2 gündür aramama rağmen bulamadım. Son ümidim de sizdiniz. Yine de sağolun. İyi akşamlar diliyorum.

Leave a Reply