Analog Fotoğraf Severler Buraya : Kono! The Reanimated Film

000024
Kolorit 400T

200 veya 400 ISO’luk güvenli, klasik filmleri sıkça kullanmamın dışında değişik efektler veren filmlerle çekim yapmayı da çok seviyorum. 2014’ten beri de farklı makinelerde farklı filmler kullanma şansım oldu. Durum böyle olunca klasik markaların efektli filmlerinin de çoğunu denemiş oldum.

000018
Kolorit 400T

Farklı tungsten filmler, velvialar, cinestiller, slayt filmler, lomography filmleri, film çorbaları, bayat filmler derken daha fazla yeni film deneyemem herhalde diyordum ki karşıma Kono! çıktı.

000003
Moonstruck

Merkezleri Almanya’da olan Kono! benim bildiğim kadarıyla dünyanın her yerine kargoluyor, bir de bunun dışında Kono! filmleri alabileceğiniz fotoğrafçılık malzemeleri satan yerler ve internet siteleri de var ama benim size önerim onların sitesinden almanız, hem çok güvenli hem de kargonuz size çok güzel sağlam bir kutuyla hızlıca geliyor.

000003
Kolorit 400T

Aleyna’ya doğumgünü hediyesi olarak, bir de kendime 2-3 film aldıktan sonra sitelerinde biraz daha gezindim ve aslında yaptıkları işin ne kadar zor olduğunu gördüm. Malum, her geçen gün farklı firmaların farklı filmleri artık üretmeyeceğini duyuyoruz.

000014
Kolorit 400T

Film fotoğrafçılığı firmaları günden güne kendini sınırlayıp azalırken böyle yeni bir firmanın ortaya çıkması bana çok cesurca geldi. İçimden geldi ve instagramdan onlara DM atarak filmlerini çok beğendiğimi ve yaptıkları işi ne kadar takdir ettiğimi söyledim. Kısa bir sohbet üstüne hem Loca Libera hem de lomoevimden bahsedince bana filmlerini denemem ve görüşlerimi paylaşmam için aldığım filmlere ek olarak bir sürü başka filmi de kargomun içine eklediklerini söylediler!!! Sonuç olarak Kono! filmlerimden elimde Moonstruck, Sunstruck, Kolorit 400T (bunun iki farklı ayrı türünden de var), Alien 200, Luft 200 var.

000013
Kolorit 400T

Bunların hepsi el yapımı, biri diğerine benzemeyen tamamen deneysel filmler. İnanılmaz güzel renk değişimleri vermelerinin yanı sıra fotoğraflarınızın üstüne kalpler, uzaylı kafaları, köpek patileri de ekleyebiliyorsunuz ama isterseniz yumuşak renkler ya da canlı renkler verecek düz klasik filmlerini de alabilirsiniz.

000022
Kolorit 400T

Ben daha iki filmi banyoya verebildim ve ikisinin fotoğraflarını paylaştım ama diğerleriyle de çektikçe paylaşırım. Siz de internet sitelerine göz atabilirsiniz!

internet siteleri : https://reanimatedfilm.com/

instagram : kono_the_reanimated_film

Serra

Leave a Reply