Hangi Lush Ürünlerini Kullanıyorum?

Kıyafet, kozmetik, ne biliyim yemek/kırtasiye tüm markaları bir araya getirince bile Lush benim gerçekten de en sevdiğim markalardan birisi! Küçükken de her görüşümde gidip farklı sabunlar aldığım bir yerdi, son 6 yılda daha bilinçli bir Lush tüketicisi oldum ve kendime en uygun ürünleri deneyip buldum ve çoğunu da çok sevdim. Şimdi sizle de en sevdiğim ve kullandığım Lush ürünlerini paylaşacağım. (Her ürün için özellikle bir tane önermeye çalıştım, seçim yapamadıklarımı da yine alta ekleyeceğim!)

1-Sleepy Losyon

pri_49864212

Paris’e taşındığımdan beri yaşadığım bir uyku sorunu var ki Aleyna bunu “New York saatiyle yaşamak” olarak adlandırıyor, çünkü gerçekten öyle. Gece 3-4’ten önce uyuyamıyorum uyuyamıyordum. Açıkçası bu losyonun işe yaramasındaki en büyük sebep lavanta kokulu olması. Lavanta gerçekten de insanı sakinleştiren, uykusunu geitren, rahatlatan bir bitki ve öyle de bir kokuya sahip. Bu ürünü kullananların iki ayrı görüşü var. Bir tanesi benim gibi uyumadan önce kullanıp daha kolay uyuyarak memnun kalanlar, diğer grupsa bunu tamamen psikolojik olarak yorumlayıp uykuya faydası olmadığını ama kokusunun güzel olduğunu düşünenler. İşe yarayacağını düşünerek alıp kullanırsanız bence memnun kalacaksınız!

2-Let the Good Times Roll Yüz Temizleyici
let-the-good-times-roll-640-x-587

 

Lush’ta ilk kullandığım ürünlerden biri. Kokusu tüm Lush ürünleri gibi çok güzel ama bu ayrı bir güzel. İçinde minik patlamış mısır taneleri var. Cildiniz yağlıysa daha kuru yapıyor, kuruysa nemlendiriyor. Çok dengeleyici, cildi yumuşacık yapan ve mis gibi kokan bir ürün!

 

3-Tea Tree Water Tonik

41EQ-Ebm9-L._SX355_Lush’ın ürünleri bildiğiniz gibi doğal. İçinde doğal olmayan maddeler varsa da üstünde ek olarak yazıyor, piyasadaki ürünlere göre kat kat daha doğal kısacası. Ben de Lush’ın tonikleri dışında hiç tonik kullanmadım, ister kokuları ister doğal oluşları ve farklı işlevlere göre çeşitlilikleriyle bence çok iyiler. Hem makyajdan kalanları çıkarmak, hem cildi ferahlatmak, hem de çıkması olası sivilcelerin üstüne + sivilcelerin üstüne uygulamalık.

4-Dirty Duş Jeli

51W86F8gfuL._SX355_Diğer ürünlerin hepsi Lush’a ait olan ya da fiyatları diğer markalarla aynı olan ürünler ama duş jeli olunca Lush’ınkilerle diğer duş jelleri arasında fiyat farkı yüksek. Ben de o yüzden yurtdışına giden birileri olunca ya da bana Lush’tan mesaj atan “bak Serra Lush’tayım istediğin bir şey var mı?” diyen olunca ( Aleyna ve annem <3 ) direkt atlıyorum. Ya da Paris’te Lush’a denk geldiğimde alıyorum. Yani düzenli kullandığım bir ürün değil. Hayatıma ara sıra girerek değerini kaybetmiyor, tam tersine özletiyor ve sıradanlaşmıyor. Denemenizi öneririm!!!

5-Honey I Washed the Kids Sabun

lush-honey-i-washed-the-kids-5İlk defa Lush’a girdiniz, her şeyrengarenk, belki de bir şeyleri yemek istiyorsunuz. Cilt ürünleri, duş jelleri, banyo bombaları ilgi alanınız değil ama her yer o kadar güzel kokuyor ki bir şeyler almak istiyorsunuz işte tam o sırada sabunları görüyorsunuz. Renk renk çeşit çeşit büyük kütleler halinde kesilmeyi bekliyorlar. Bu ballı sabun benim için Lush’ın başlangıcı. 5.sınıftaydım sanırım ve sömestrda Nişantaşı City’sdeyken girmiştim Lush’a annemle. İlk aldığım ve hala da çok sevdiğim bir ürün!

6-Just to Clarify Maske

21329775_10212614842939629_1359188100_o-e1504280809669Kasım ayının ortasında aldığım, papayalı bir maske. Özellikle karma ciltler ve yağlı ciltler için, mağazadayken orda çalışan süper sevimli bir kadın elimde deneme yaparak gösterdi ve yaklaşık 10 saniye tutmamıza rağmen iki elim arasında öyle bir fark oluştu ki! Ki düşünün yani bu ürün cilt için ve 10 dakika falan tutacaksınız yüzünüzde. Kokusu da ayrı güzel!

Bonus : Snow Fairy Duş Jeli

02427Snow Fairy ürünleri sadece Noel zamanı geliyor ve benim bu sezonda gidip aldığım bir ürün! Pamuk şeker gibi kokan bir duş jeli hayal edebiliyor musunuz? MÜKEEMMEELL

Serra

 

Leave a Reply