Fotografiska Müzesi Stockholm

Burası benim fotoğrafçılık alanında gördüğüm en güzel müze/sergi! Biz gittiğimizde üç tane sergi vardı : Ellen von Unwerth’in 30 yıldır çektiği kadın fotoğrafları, Zanele Muholi’nin Güney Afrika’da yaptığı sergisi ve Christian Tagliavini’nin “The Extraordinary World of Christian Tagliavini” isimli Hunger Games’ten fırlamış sergisi.

Bu müzenin en ilginç özelliği : Dünya’nın en açık müzesi olması. Müze ciddi anlamda gece 11’de hatta bazı günlerde aktivitelerde daha geç kapanıyor. Yeri de çok güzel, deniz kıyısında.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Müzenin hediyelik eşya kısmı da fotoğrafçılıkla ilgilenenler için bir cennet. Sergideki fotoğrafların kartpostalları olmasının yanı sıra fotoğrafçılıkla ilgili de çok güzel şeyler var.

Mesela Tagliavini’nin fotoğraflarında daha önce görmediğim değişik fikirler vardı. Bir kısmında üç boyutlu yazıcıyla basılmış objeler vardı mesela modellerin üstünde, kafasında. Bir kısmında da kolaj tekniği uygulayıp kıyafetleri başka materyaller yapıştırmış, sadece modellerin kafasını sabit kullanmış. Bence gidilmesi gereken bir müze!

Serra

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s