Bu Dönem Yeni Başladığım Popüler Diziler

Evet başlıkta da özellikle belirttiğim gibi “popüler” olarak adlandırdığımız ve benim de “herkesin fazla ağzında olduğu”, “herkesin izlediği” diye nitelendirdiğim dizilerden bahsedeceğim. Bir kısmını izlememek için direndim (Game of Thrones, Black Mirror, Lucifer), bir tanesini -şans eseri- delice popüler olmadan üzere izleme şansım oldu (Casa de Papel) , bir kısmını de dana önce hiç duymamıştım (Night Manager, End of the Fucking World) ve bir de yeni sezonuyla American Crime Story.

1-Game of Thrones

got-dKWm.jpg

2013’te izlemeye başladığımda ilk bölümler açmamıştı beni. Hatta sevmemiştim bile denebilir. Bu dönem kar yüzünden okula yaklaşık 1 hafta gitmediğimiz o dönemde toplam 7 günde 7 sezon bitirerek kendi dizi rekorumu kırdığım dizi. Başka açıklamaya gerek yok bence.

2-Black Mirror

yasami-sorgulatan-ayna-geri-dondu-black-mirror-un-4-sezonu-yayinlandi-1514554204.jpg

Bu dizi gerçekten diğer hiçbir diziye benzemiyor. Her şeyi çığır açıcı. İlk başta her bölümün tamamen farklı olmasını sevmesem de birkaç bölümden sonra iyi ki hepsi farklı, hepsi ayrı film gibi diye düşünmeye başladım. İnanılmaz başarılı.

3-Lucifer

lucifer08-590x332.jpg

Evet teen dizisi gözüyle bakıyor olabilirsiniz ama bence dizideki espriler, karakterler, gerçekten de dahice. Tavsiye ederim.

4-Casa de Papel

la_casa_de_papel_tout_le_monde_l_aime_sauf_moi_6 2.jpg

Ülkede izlemeyen kalmadı herhalde. İyi ki dizinin popularitesi çığrından çıkmadan, spoiler almadan izleyebildim dediğim ve bence televizyon tarihine geçmesi gereken 2 sezonluk, tadında bitiren harika dizi. Büyük ihtimalle dizi bitince birkaç gün Ciao Bella dinleyip İspanyolca öğrenmeye karar vereceksiniz.

5-Night Manager

night-manager.png

BÖYLE BİR DİZİYİ NASIL KAÇIRMIŞIM? NASIL HİÇ DUYMAMIŞIM? BÖYLE BİR DİZİ NASIL GERÇEK OLABİLİR? Tom Hiddleston ve Hugh Laurie başrolde. (Nam-ı diğer Dr.House ve Loki desem yeterince heyecanlanırsınız bence) Çekimler, mekanlar, konu o kadar iyi ki. İlk başta mini dizi olarak çekilmiş ama o kadar beğenildi ki şimdi ikinci sezonu da çekecekler. Tekrar ediyorum : şahane dizi.

6- End of the Fucking World

dd1cf6b6e5ab76c9bddd93d4fc8689592c36ff59.jpg

Her bölüm 20 dakikaydı ve totalde 6-7 bölümdü sanırım. Hayatımdan çok bir şey gitmedi, çok zaman kaybetmedim izlerken. Seveni çok sanırım bu dizinin de ama ben sevmedim. Yine de merak ederseniz bir göz atın, çok kısa zaten.

7- American Crime Story : Versace

acs_s2.jpg

Penelope Cruz, Darren Criss ve Ricky Martin bence gelmiş geçmiş en iyi performanslarını bu dizide sergiledi. Şuana kadar izlediğim diziler içinde kadrosu böyle iyi seçilmiş ve oyuncuların da bu kadar iyi uyduğu dizi hatırlamıyorum. Bu yönüyle ilk sezondan yani OJ Simpson’dan bence daha başarılıydı. (Ki ordaki kadroya da bayılıyordum : Sarah Paulson, David Schwimmer, Jonh Travolta..) Ama gelin görün ki bence dizi crime story konseptinde değildi. Hani cinayete odaklanmak, Versace’ye odaklanmak yerine Versace’nin katili Andrew ve hayatı üzerine odaklanmıştı. İlk sezon gibi hiç değildi yani. Ama tekrar ediyorum kadro ve oyunculuk şahane, American Crime Story izler gibi değil de başka bir dizi izler gibi izlerseniz sevebilirsiniz.

-Serra

Leave a Reply