Türkiye’deki Son Dönem İnternet Dizilerinin Başarısı

Başlığı yazarken “son dönem” yazmaya ekstra önem verdim çünkü internet dizileri ilk çıktığında (ki sanırım Haluk Bilginer’in bir dizisi çıkmıştı ve bir de Kanal D’den bir dizi internet ortamına geçmişti) ortamı pek takip etmiyordum. Türk internet dizileriyle tanışmam çoğumuz gibi Fi sayesinde puhutv ile oldu. Fi’nin başarısı üstüne ikinci sezon olan Çi’yi de çektiler ancak sonra Azra Kohen’le çıkan anlaşmazlıklar sonucu Pi yalan oldu ama dizi yine de çok güzel bir şekilde ikinci sezonuyla sona erdi.

Dip-Dizisi-Hangi-Ulusal-Kanalda-Yayınlanacak-Puhu-Tv_den-Sonra-Hangi-Kanalda

Çi’nin bitimine doğru puhu bize iki yeni dizinin duyurusunu yaptı : Şahsiyet ve Dip. Benim en merak ettiğim Şahsiyet’ti açıkçası çünkü Haluk Bilginer en sevdiğim Türk sanatçı ve onu televizyon dizilerinin klişelerinden uzakta böyle bir yapımda görecek olmak beni heyecanlandırmıştı. Ki heyecanım boşa çıkmadı.

16x9_ci

Şahsiyet 1 sezon sürdü ve geçtiğimiz haftalarda da final bölümlerini yayınladı. Gerçekten izlediğim en iyi Türk yapımlarının başında geliyor sanırım, finali de çok iyiydi ama sanki biraz fazla aceleye gelmiş gibiydi. Acaba iki sezon diye planladılar da son anda mı bir şeyler oldu bilmiyorum. Mesela son bölümde özellikle sonrasında ne olacak diye merak ettiğim üç ayrı olaydan sonra zaman ileri aktı resmen. İki kere “bir hafta sonra”, bir kere de “bir yıl sonra” yazısını gördük. Yani aralarda ne olduğunu da izleyici görmek isterdi diye düşünüyorum. Ama bu araları göremememiz dışında final çok ama çok iyiydi.

uuIyqb2A61jjf32ggeZCpUBWAF5

Siz ne düşünüyorsunuz?

-Serra

 

Leave a Reply