Casa De Papel’in Çekildiği Yere Gittik!!

Casa de Papel‘i hepimiz biliyoruz. Türkiye’de neredeyse herkes izledi, izlemeyen de duydu zaten. O kadar popüler oldu ki, netflix ikinci bölüme özel İstanbul’da fragman çekti. Biz de Serra ile sırf Casa de Papel’in çekildiği yere gitmek için Barcelona’dan Valencia’ya Madrid aktarmalı gittik! Madrid’de beş saatimiz vardı, ve ilk durak: Casa De Papel’in evi!

Neredeymiş diye araştırma yaparken şöyle bir şey öğrendik. Aslında dizide soyulan yer, Royal Mint of Spain. Bunu biliyoruz zaten. Burası içi müze olan, gezilebilen, dibine kadar gelinebilen bir bina, ancaak dizimiz aslında burada çekilmiyor. Sadece baz alınan yer burası.

 

Screen Shot 2018-06-12 at 12.04.07 PM.png

 

Asıl dizi CSIC yani The Spanish National Research Council adlı binada çekiliyor. Bizim için de tabii ki baz alınan değil, biricik dizimizin çekildiği yer önemli olduğundan hop oraya gittik. Burası halka açık bir yer olmadığı için, uzaktan görebiliyoruz, ve çok heycanlıı!! Merak edenler, gidince göreyim diyenler varsa adresi de yazıyorum, çünkü bizim doğrusunu bulmamız anlamamız biraz sürdü:

               Calle de Serrano, 117, 28006 Madrid, Spain 

(evet adresin isminde Serra geçiyor, hatta tüm gepgeniş upuzun caddenin adı Serrano idi, bir sürü fotoğraf çekindi tabii ki Serra önünde :))

 

Binayı biliyorsunuz zaten:

Edificio_central_del_CSIC_(Madrid)_02.jpg

 

Binayı bu şekilde gördük, aklımızda Casa de Papel sahneleri canlanıyor, arka plan da Bella Ciao açıyoruz, Tokyo’nun motorla gelişi aklımızda!

 

8d20ee75-7873-4f27-96e5-58a3e8f2306c.jpg

 

Bir de selfiemizi de koymazsak olmaz!

a8b3136b-27e3-405a-93e4-e3f77584aff6.jpg

 

Tren istasyonundan otobüsle kolayca geldik biz buraya. Casa de Papel eviyle ilgili, ulaşımla, diziyle, interrail’imizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa yorumlara bekleriiz!!

 

Aleyna

Leave a Reply