Barselona’da 3 Gün : 3.Gün

Bugün için aklımızda dört rota vardı : Sagrada Familia, Mercat de la Boqueria, Gotik Bölge ve Rambla Caddesi. Bunlardan Sagrada Familia ile ilgili yazdığım detaylı yazıyı buradan okuyabilirsiniz. Öğlen Sagrada’yı gezdikten sonra diğer rotalarımıza devam ettik.

Rambla Caddesi bir çeşit alışveriş caddesi ve oldukça da turistik. İspanyol birçok markanın büyük mağazalarını burada sıkça görebilirsiniz. Biz bir şekilde zaten denk geliriz gideriz diye düşünmüştük ama öyle olmayınca özellikle gitmeye karar verdik son günümüzde. Gotik Bölgeyse hem mimarisi açısından hem de değişik küçük butikleriyle vaktiniz varsa gitmenizi önerdiğim bir yer.

Mercat de la Boqueria, Barselona’ya dair instagramda en çok gördüğüm lokasyonların başında yer alıyordu. Burası aslında bizim Kapalı Çarşı gibi bir yer ama baharattansa daha çok meyve, meyve suyu, atıştırmalık kuruyemiş ağırlıklı tam turistik bir yer. Gezerken insanın canı tüm meyveleri denemek, tüm meyve sularını içmek istiyor. Ama merak etmeyin meyve suları sadece 1 euro. Üstelik gözünüzün önündeki meyvelerden siz seçip hangilerini karıştırmak istiyorsanız söylüyorsunuz onlar da gözünüzün önünde sıkıyor.

-Serra

 

Leave a Reply