Met Cloisters – New York

New York’a gelmişken tabii ki de müze gezilecek! Ve emin olun çok fazla iyi müze var. Geçenlerde Inwood’a gitmem gerekti, 200. street civarları. Orası ile ilgili fotoğraflarla bir hikaye yapmam gerekiyordu. Inwood’da ne var ki derken Met Cloisters’ın orda olduğunu fark ettim. Bildiğimiz Metropolitan Museum of Art’ın iki yeri daha var, biri bu, diğeri de Central Park’ın sağ tarafında yani Upper East Side’da.

Met Cloisters bildiğiniz bir kale. Hani Avrupa’da göreceklerimizden. İçi de tamamen Met’in müzesi. Ulaşmak için böyle ağaçların, ormanların içinden geçiyorsunuz, tam doğallık. New York’ta yaşarken böyle şeylere ihtiyaç oluyor. Ve funfact, burası hala Manhattan’da, hatta ki Manhattan’ın enen tepe uç köşesi. Manhattan adasının sonunu da görmüş oluyorsun böylece.

Müzeye gelirsek, Met’in saçmalığı bir cent bile olsa vermen lazım. Tek olmayınca genelde 0 veriyorum, ama tekken mecbur vericen. He ama bu New York’ta yaşayanlar için, misafirlerimize biraz daha.

Met Cloisters’ın kendi koleksiyonu var her zaman, bir de 2018 Met Gala’daki tonun emayı hatırlıyorsanız onun sergisi var: HEAVENLY BODIES

 

IMG_6885IMG_6894IMG_6898IMG_6900IMG_6902IMG_6913IMG_6915

 

 

Dışarısı:IMG_6918

 

 

 

Aleyna

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s