Chicago Restoran Listesi

Instagram’dan bizi takip edenler biliyordur, Thanksgiving’de Chicago’ya gittim. Chicago ile aram çok iyi değildi iki sene önceki gidişimden dolayı ama bunu hiç düşünmeden gittim. Arayı biraz düzelttik gibi, ve buna en katkıda bulunan yemeklerdi. Chicago’da ne yenir, hangi restorana gidilir, Chicago yemek listesi ne olur diye düşünüyorsanız, gittiğimiz muhteşşşş yerleri yazıyorum. 

  • Chicago Q: dışarıdan çok tatlı bir amerikan barbekü restoranı. Şehir merkezinden araba ile 10 – 15 dakika yukarıda. Thanksgiving yemeğine burada geldik, YUMMMM. İlk defa şükran günü yemeği yedim ve gerçekten neden aşırı çok yemekle ilgili espiriler dönüyor anladım. Hindi, yanında stuffing denilen bir şey, mac and cheese, püre, yabanmersini sosu var. 
maalesef yemek gelince atlamadan önce fotoğraf çekmeyi unutuyoruz kimi zaman…..
  • Italian Siena Tavern: Ünlü ‘Top Chefi ‘Fabio Viviani’nin restoranı. Şef Forbes tarafından dünyadaki en yetenekli şeflerden biri seçildi. Trüflü pizza ve kavanozda gelen bir carbonara diyorum size sadece! Ayrıca restoranın olduğu bölge favorilerimden, merkezden 15 dakika yürüme. (Merkez’den kastım fasülye ve millenium park bu arada)

Önerilen Yazı: Vietnam Yemekleri

  • Summer House Santa Monica: Tam bir tabiri caizse ‘white girl’ mekanı. California havaları var restoranda, plaj dekorasyonları, beyaz duvarlar, ama çok ferah ve keyifli. Brunch amaçlı gitmiştik, ama gittiğimizde brunch bir tek haftasonları diye öğrendik. Ama normal menüden hem başlangıç hem de avacado toast bulduk ve tat süperdi. Kesinlikle gidilmesi gereken bir mekan !! 
  • 3 Arts Club Cafe: Burasına ben kesinlikle bayıldım. All time favorittoom. Büyük bir ev gibi, en alt katının bir kısmı restoran. Onun dışındaki her yer mobilya mağazası. Rezervasyon almıyor o yüzden gidip beklemeniz gerekiyor. Mekan çok lüks, keyifli ve güzel. Biz yemek için 1 saatten biraz daha uzun süre bekledik, ve bekleme süresinde sattıkları mobilyalarda oturup chilleyebiliyorsun. (Evet güzel kısmı bu) Koltuklar o kadar yumuşak ki benim için mekanın highlight’ı oydu kesinlikle. O sırada ister içki ister kahve içip sohbet muhabbet keyfi. Sonra yemeğe geçince de harika ötesi bir atmosfer ve harika yemekler sizi bekliyor! 

-Aleyna

Leave a Reply