Turkish Kitchen @ New York City

Yurt dışında yaşamak zor iş, bütün derslerden zorunluluklardan, hatta New York’un stresi kaosundan veya yabancı olmaktan bile daha zor gelen bir şey var bazen: YEMEK. Türk yemeği çok özleniyor, çok aranıyor. O tatları bulmak için çok çok uğraşılıyor. New York çok büyük olduğundan, kolayca internete yazıp güzel yerleri bulmak kolay değil, çünkü o kadar çok yer var ki! Bu yüzden buralarda yaşayan türklere, ziyaret edip burda nasılmış diye merak edenlere, öğrencilere, güzel tattan anlayanlara ‘New York Türk Yemeği’ yerlerinden bahsedeceğim. İlki de, Turkish Kitchen.

3rd Avenue ve 28 street’te bulunuyor, içerisi tam samimi bir yer. Ve tahmin ettiğimden daha doluydu hatta. Hep türk olur sanmıştım ama öyle değildi. Mantısı, humusu, dolması, sigara böreği… Döneri, iskenderi, adana kebabı… Akşam okulun yemekhanesinde yediğim sushi’den utandım şuan.

Sonraki gidişimde cacık çekiyor çok canım. Bunu yazarken bile hatta gece geç saat olmasa giderdim sanırım! Yazdıkça acıktım.  Aklınızda bulunsun burası, LocaLibera onaylı.

o.jpg

 

Aleyna

Leave a Reply